"Přátelské" okopávání kotníků

Musel jsem se pousmát, jak to v tom našem městečku chlapec z místní ODS "nandal" v Odrazu č. 3 pod titulkem Anticharta zastupitelstvu za usnesení, ve kterém se distancovalo od pořádání únorové akce v hotelu Academic. Neopomenul jmenovitě poukázat na drzost, kterou někteří zastupitelé projevili svým souhlasem. Hezky je všechny vyjmenoval, aby se náhodou nezapomnělo, kdo s tím měl něco společného. Snad ještě díky svému vrozenému taktu nezveřejnil, která strana či uskupení se tohoto nevídaného činu dopustila, ale to by bylo asi už moc...

Co se týče obsahu příspěvku, musím však souhlasit s tím, že soukromý podnikatelský subjekt může pronajmout, komu chce, za úplatu sál na jeho jednání či produkci. Je to jeho svaté právo, a pokud se tam nekonají orgie a jiná zakázaná shromáždění, musí to být každému jedno, zvláště když toto jednání bylo uzavřené.

Nicméně mě zarazila skutečnost, že autorem onoho poučení je třetí z kandidátky ODS v minulých komunálních volbách -muž vzdělaný, a tak průhledně na sebe zase upozornil. Faktem je, že do zastupitelstva se nedostal a málem ani do finanční komise města. To musela být pro tak samolibou osobu potupa. Nevyřizoval si napsáním ono článku náhodou trochu účty? Již názvem článku a dalšími historickými exkurzemi smíchal jablka s hruškami, ale to je přece v globálu jedno. Ego se projevilo naplno.

Musí to být smutné nejen pro zástupce TOP, když jejich kamarádi z ODS takhle sice nenápadně, ale přece vytáhli do boje, a to i po tom všem, co spolu v komunální politice prožili. Jak spolu hezky plodně spolupracovali a hlasovali v radě i na zastupitelstvu. Skoro vždy měli shodné názory, a když je neměli, tak se přesvědčili, že je správné hlasovat tak, aby vše prošlo přesně, jak by mělo, podle představ a potřeb jedné nebo druhé strany. Jo, politika je svinstvo.

Nechci komentovat jména zastupitelů, kteří jsou pod usnesením podepsáni. Nevím, zda to byla jejich vlastní iniciativa, nebo podlehli argumentaci organizátora. To už je dnes jedno. Vážení zastupitelé, až budete zase vymýšlet nějaké petice či usnesení, používejte svou vlastní hlavu a nepodléhejte politické korektnosti. Roztoky mají svých starostí dost. Také bych si dovolil doporučit autorovi výše citovaného článku z Odrazu č. 3, aby se vydal na dráhu spisovatele, vědce historika nebo politického komentátora v nějakém renomovaném periodiku či ústavu. Tam jistě jeho znalosti a přehled patřičně ocení. Občané Roztok chtějí v měsíčníku Odraz hlavně trochu jiné, pro vás asi málo intelektuální informace, které potřebují pro svůj normální život ve svém městě. Věřte také, že ostatní polemiky a články, které je zajímají, si najdou sami, podle svého vlastního uvážení, případně dle politické orientace.

Daniel Šídlo

 
 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Anticharta | Tomáš Šalamon
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.