Ad Blahodárné ticho paní Veselé

V minulém čísle Odrazu byl otištěn článek paní Olgy Veselé (bývalé vedoucí odboru životního prostředí MÚ) Blahodárné ticho, který je chválou přechodného období omezení letového provozu nad naším městem.

Přiznám se, že jsem si za léta v Roztokách již na hlukovou kulisu letadel zvykl a nijak mě neruší. Naopak stále se zájmem sleduji různé typy letadel, které mi plachtí nad hlavou, zejména ty veliké, odlišné od běžných Boeingů 737. Fakt je ale ten, že návštěvníci Roztok, a zřejmě nejen ti, tento hluk vnímají a to často velmi citelně. Výrazně se to např. projevuje i v zájmu o nemovitosti v Tichém údolí, přímo v linii přistávací dráhy.

Jiná věc je taková, do jaké míry může vedení města frekvenci přeletů, ať již přistávacích, či startovacích letadel, ovlivnit. Odpověď je jednoznačná: nijak. Mírné finanční kompenzace za obtěžování hlukem letadel je to jediné, co může město dojednat, což se již i řadu let daří.

Důvody jsou dva. První je ten, že Roztoky možná překvapivě nejsou zahrnuty do hlukového pásma letiště. Podíváte-li se na mapku hlukových pásem, nad naším městem je ostrý střih absolutního ticha.

Stalo se tak na žádost našeho města již před nějakými 30 roky, kdy se hluková pásma definovala. Hlukové pásmo totiž znamená jistá omezení výstavby občanského vybavení (např. škol, školek apod.) a také potenciálně nižší cenu nemovitostí. Vzhledem k jejich aktuálním cenám v Roztokách i v Suchdole (ten v hlukovém pásmu je) se ukazuje, že jde o předpoklad čistě teoretický, resp. předpoklad, který platil v období regulovaných cen nemovitostí - s výjimkou pochopitelně již uvedeného Tichého údolí.

Druhým důvodem je to, že provoz takového dopravního a též ekonomického kolosu, jakým je ruzyňské letiště, nelze z pozice naší nevelké obce nijak omezovat. Nedaří se to ani velkoměstům v západoevropských zemích s vysokou úrovní demokracie. Existence letiště je ve veřejném zájmu a současně v zájmu velkého businessu, což je kombinace téměř „neprůstřelná“. Možnosti ovlivnit fungování letiště lze jedině ve stádiu jeho zrodu, což lze sledovat např. v případě výstavby nového civilního letiště ve Vodochodech. Proti němu protestují všechny dotčené obce ve vymezeném segmentu, od Kralup až po Líbeznice, nesouhlasí různá ekologická sdružení, dokonce i ministerstvo životního prostředí má výhrady, ale přesto bych si tipnul, že nakonec bude uvedeno do provozu.

Stanislav Boloňský

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Blahodárné ticho | Olga Veselá
S letadly nad hlavou | Tomáš Novotný
Slunečno | Tomáš Šalamon
Regulace H:uků | Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.