Aktivity Lexiku sledujte průběžně...

V polovině září jsme zahájili výuku jazykového vzdělávání, nicméně je stále možnost se do kurzů připojit nebo rozšířit počty v těch, které čekají na další studenty k otevření. Proto pokud jste propásli zápis, nevadí, můžete se na nás obrátit kdykoli, budeme se snažit vyhovět vašim požadavkům. Naše kurzy jsou v malých skupinkách, a tak je studium opravdu „šité na míru“ a výuku vedeme tempem, které skupinka vyžaduje. Pro ty, kteří nechtějí být v kurzu a preferují samostatný postup, nabízíme individuální výuku. Firmám upravíme výuku dle jejich odborného zaměření, dojíždíme přímo na pracoviště.

Konzultace pro pedagogy a další aktivity

Během podzimu 2014 mají pedagogové ze základních a mateřských škol ve Středočeském kraji možnost BEZPLATNÝCH konzultací s naší speciální pedagožkou a etopedkou (poruchy chování) PhDr. Mgr. Silvií Janovcovou. V rámci konzultace můžete probrat sociální klima v kolektivu vaší třídy, ale i kazuisti-ky jednotlivců, se kterými si nevíte rady.

Naše projekty Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy a Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě v prosinci tohoto roku končí a při této příležitosti připravujeme slavnostní setkání pro pedagogy i rodiče. Dozvíte se také, jakým způsobem budeme v započatých aktivitách pokračovat v příštím roce. Veřejnost seznámíme s novými publikacemi ve vydavatelství Lexik, které jsme v obou projektech vytvořili.

Pro nejmenší

Malý objevitel a Tvořivá angličtinka již běží. Kurz Grafomotoriky pro předškoláky (každý čtvrtek od 15.30 do 16.30) i malé školáky z prvních ročníků ZŠ (každý čtvrtek od 16.40 do 17.40) zahajují během října. Kurzy jsou určeny všem, kteří chtějí dobře připravit svoje dítě na školu a rádi se dozvědí, jak správně dítě motivovat, jak s ním pracovat doma. Formou her bude rozvíjena jemná motorika, kreslení jako základ psaní pro dobrý start do školy. Kurz předškoláků probíhá za přítomnosti rodičů pod vedením speciální pedagožky. Děti dostanou domů ZDARMA soubor pracovních listů. Prvňáček je nový kurz se speciální pedagožkou pro děti, které již chodí do první třídy a mají obtíže s psaním. Kurz je určen pro děti, které mají problémy se správným úchopem, nerady kreslí a malují, jsou méně obratné při sebeobsluze či manipulaci s drobnými předměty. Pod vedením speciální pedagožky a diagnostičky budeme cíleně pracovat na odstranění potíží každého dítěte. Programy jsou tedy velmi individuální a respektují úroveň vývoje každého dítěte a jeho zkušenosti s grafickým projevem. Součástí práce v malé skupince 4-5 dětí bude nácvik správného sedu, uvolňování ruky pro správné držení psacího náčiní, posilování plynulosti pohybů ruky atd.

Nové jazykové kurzy

V rámci spolupráce s Business & Professional Women Praha pořádající 23. října v Roztokách seminář, jsme připraveni otevřít speciální kurzy cizích jazyků s podtitulkem - Návrat do práce.

V projektu Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě pro děti 10-14 let se občas změní situace, přestože kapacita byla již naplněna. Proto ještě nyní můžeme zařadit několik nových dětí do bezplatné výuky konverzačních kurzů francouzského jazyka. Pokud máte zájem o zařazení vašeho dítěte, prosíme o urychlené přihlášení na info@lexik.cz, zájemci budou zařazeni podle data přihlášení a do naplnění kapacity programu. O situaci se můžete průběžně informovat na tel. čísle 739 035 000.

Za kolektiv Lexiku

Mgr. Lenka Červenková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.