ANKETA čtenářů Odrazu

Jak by se měla jmenovat naše škola?

Vážení čtenáři, školská komise mě pověřila, abych vás jejím jménem oslovil a vyzval ke spolupráci při hledání nového názvu naší základní školy.

V současné době nese naše škola nepříliš atraktivní název Základní škola Roztoky, okres Praha-západ. Je jistě výstižný z geografického hlediska, ale jinak mu chybí nějaká takříkajíc přidaná hodnota - název, který by měl vazbu na místní reálie či významné osobnosti, které zde pobývaly.

Nejde o úkol jednoduchý, což dokládá i to, že stejný pokus před několika lety skončil neúspěchem, totiž doztracena...

Striktně vzato, žádná osobnost není a nebyla černobíle, čítankově kladná, je jasné, že každý člověk má i nějakou tu slabost či slabůstku a občas šlápne vedle. Tak i každé období dějin - velkých i tzv. malých, místních, má své pozitivní i negativní stránky. Vždy tedy jde o míru a váhu obou misek pomyslných vah.

Vážení čtenáři, chcete-li se podílet na hledání nového názvu naší školy, pošlete svůj návrh do konce listopadu letošního roku nejlépe elektronickou cestou do rukou odpovědného redaktora Odrazu a tajemníka MÚ pana Jaroslava Drdy (drda@roztoky.cz), nebo tradiční písemnou formou do podatelny MÚ. Obálku označte ANKETA a jménem pana redaktora Drdy.

Těším se na vaše zajímavé náměty.

Stanislav Boloňský
člen školské komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.