Anketa o nejvulgárnějšího roztockého zastupitele

Myslím si, že korektní a ostrá opozice je velmi důležitou součástí fungujícího demokratického systému. Existují ovšem určité mantinely slušného chování, které by měly platit za všech okolností.

Bohužel paní zastupitelka Vavřínová (D.O.S.T.) dohání to, co jí schází v ideové výbavě, vulgarizmy, hulvátstvím, arogancí a teatrálními gesty. Stylem jednání mi připomíná doktora Ratha, se kterým má ledasco společného. Například to, že její působení na úřadě stále vyšetřuje policie. Faktem je, že případ nebyl odložen ani po více než ročním vyšetřování a v uplynulých týdnech byli postupně předvoláváni jednotliví zastupitelé a radní z minulého volebního období k podání vysvětlení. Kauzy, které se za starostování DOSTu nahromadily, se dohromady týkají škod v řádech desítek milionů.

Vzrůstající nervozita paní Vavřínové pravděpodobně vede ke stále agresivnějšímu chování. To se projevilo například na posledním zastupitelstvu, kde se bezdůvodně a na plnou pusu vulgárně pustila do zastupitele Kubečky.

Svou touhu neustále špinit ostatní přehnala i v minulém Odrazu, kde ve svém článku „Je kozel dobrým zahradníkem“ napadá starostu Jakoba a kolegu Šefra a přichází s veleobjevem, že místostarosta Šefr dluží. Ano dluží, ale dlužit ještě nutně neznamená nic nezákonného, navíc se jedná o věc starou několik let. Platební neschopnost může postihnout při podnikání kohokoliv z nejrůznějších příčin. Rozhodně to neznamená, že dotyčný může být automaticky prezentován div ne jako zločinec. Osobně členy ODS nelustruji, veskrze jsou svéprávní, proto jsem jako kolegu požádal, aby vše co nejdříve uvedl na pravou míru a předal nejen tajemníkovi úřadu, ale i vysvětlil veřejnosti.

Konfrontační až vulgární politice pí Vavřínové se těžko brání, proto jsem zvažoval, zda se k jejímu článku vůbec vyjadřovat, nicméně mlčení je tichý souhlas, proto odpovím fakty:

Investice za stávajícího vedení města (2010 – 2012)

 • Nová mateřská školka
 • Rekonstrukce Masarykovy ulice a chodníků
 • Rekonstrukce Jungmannovy ulice a chodníků
 • Probíhající oprava Školního náměstí
 • Nový sběrný dvůr
 • Přístavba dvou tříd školy a příprava celkové přestavby
 • Zateplení školní jídelny
 • Přestavba městského úřadu
 • Nové dětské hřiště (říjen 2012)

Investice za paní Vavřínové (2006 – 2010)

 • Stoka v Nádražní třídě za 8 mil. Kč zadaná bez výběrového řízení firmě Pohl.
 • Projektová dokumentace „přístavba školy“ za 12 mil. Kč zadána bez výběrového řízené za ceníkové ceny (kvůli neřešenému financování je projekt k ničemu).
 • Správa IT a účetnictví – kauza Aldera. Společnost vznikla několik dní před vyhlášením výběrového řízení. Ihned po volbách v roce 2010, v době, kdy již bylo jasné, že D.O.S.T. na radnici nebude pokračovat, odešla částka cca 1,5 mil. Kč na účet Aldery bez schválení zastupitelstva města.
 • Výběrové řízení na administrátora „Koncesního řízení na správu vodohospodářské infrastruktury města Roztky (smlouva na cca 200 mil. Kč za 10 let)“ – koncesní řízení zrušeno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, což má za následek několikamilionovou škodu pro město.

Netvrdím, že nyní vše funguje ideálně, bez chyb a osobních selhání, to rozhodně ne. Z mého pohledu radního to úředníkům a vedení města všechno strašně trvá. Přesto doufám, že se v druhé části našeho volebního období věci zrychlí a zpřesní. Opozice má jistě nejen právo, ale přímo povinnost koalici kritizovat, měla by to ale dělat věcně. A pokud nemá k dění ve městě co říci, je lépe mlčet než se uchylovat k primitivním hospodským pomluvám a z veřejné diskuse, která je v Roztokách sice často dosti bouřlivá, ale naštěstí celkem kultivovaná, dělat stoku.

Ing. Roman Jandík,
předseda ODS Roztoky

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Vynikající článek. A abychom

Vynikající článek. A abychom nezůstali vulgarit dlužni - přirovnání k doktoru Rathovi sedne jako prdel na hrnec!

Roztocká politika

Po politicky dovedně napsaném článku předsedy ODS pana Jandíka jsem si se zájmem poslechla zvukový záznam z posledního ZM, abych si ověřila pravdivost článku. Bohužel se i zajímám o veřejné dění v Roztokách a znám pozadí vašich "úspěšných" investic ve městě v čele s vedoucí elitou radnice. Máte zapotřebí tolik lhát? Asi ano, silně korupční ODS v republice dost ztrácí ...

A k jakému závěru jste došla

A k jakému závěru jste došla po poslechu? Řeknete nám ho? Nebo tady jen tak plivete?

Odpověď

Vážená paní,
napiště mi konkrétně, která část mého článku není pravdivá a proč. Moc Vašemu komentáři nerozumím, protože na posledním zastupitelstvu se tyto investice neprobíraly a ani jsem to nikdy netvrdil. Myslím, že každý, kdo v Roztokách žije už nějaký čas, může sám porovnat, kolik se toho postavilo teď a kolik v minulém období, na to nikdo nemusí poslouchat záznamy ze ZM.

Příjemný den, Roman Jandík

pan Jandík má selektivní paměť

Zajímavé je, že mezi investice stávajícího vedení neuvádí velepofidérní výměnu oken na MÚ. Zkrátka ne vše se hodí do krámu.... Taky zapomněl nějak napsat, že to investice "za paní Vavřínové" byly také investicemi "za ODS", protože ODS měla v té době zastoupení v radě a svého místostarostu. Rád bych odcitoval jak kdo z nich v kterém hlasování hlasoval, (zvlášť u těch, které se panu Jandíkovi nejeví pozitivně), ale zápisy z těch jednání byly z webu města už odstraněny. Ono se asi na angažmá ODS v minulých městských koalicích mnohem snadněji zapomene, když to nebude tak na očích....

Odpověď

Vážený pane,
jak ve svém článku píši, připouštím, že né vše se povedlo ideálně, bez chyb a osobních selhání - to asi ani nejde. Výměna oken se měla udělat jistě formálně lépe, nicméně nejedná se o korupční kauzu, ale o diskusi nad tím, zda byla zakázka zadána formálně správně. Můj osobní názor je, že vlivem časové presu si úřad vyložil zadávání prací prostřednictvím městem řízených organizací (Technických služeb) poměrně extenzivně. Nicméně tato praxe, která je v rámci zákona možná, tady byla od nepaměti. Jsem pro jí změnit a na příští radě máme materiál, který by měl nastavit směrnici městského úřadu o zadávání zakázek i pro městem zřízené příspěvkové organizace (technické služby, škola, školky...). Je k tomu potřeba změnit zřizovací listiny atd, ale jsem pro.
Ohledně Vašeho levného šťouchance do ODS bych chtěl zmínit, že nikdo z bývalých zastupitelů za ODS není zastupitelem v tomto volebním období, proto prosím hodnoťe práci současné ODS. Každopádně kritika paní Vavřínové zaznívala z ODS dlouhodobě.

Vážený pane Jandíku, co se

Vážený pane Jandíku,
co se týče té výměny oken, je to zajímavá interpretace. Ze strany člena rady města je zajímavá o to víc, že dosud nám bylo podsouváno jen to, že to byl záměr. Nevím zda za "časový pres" považujete tu dlouhou nečinnost a pak extrémně rychlý výkon s pochybným průběhem a ještě pochybnějším výsledkem, ale proč ne- pojmenovat si to můžete jak chcete. Mimochodem by bylo poměrně zajímavé zveřejnit zadání, aby si každý mohl nechat nacenit za kolik by stejnou akci uděli firmy jemu a udělal si tak přehled o hospodárnosti úřadu pod vedením Vaší koalice. To by byl příklad transparentnosti, kterou se tak ohání současné vedení města, jenže by to mohla být pro něj také špatná vizitka.
Ohledně vaší populistické poznámky o tom, že nikdo z minulých zastupitelů není zastupitelem :
není to zásluhou nikoho jiného než voličů,neb pánové Landa, Saněk i Veselý nebyli potrestáni za předešlou činnost v zastupitelstvu a radě nepřítomností na kandidátce, jak by člověk z vaší reakce mohl mít dojem, ale nepřízní voličů. Z vašeho příspěvku by pak člověk mohl mít dojem, že v tomto volebním období je místní ODS zcela jinou stranou, která s tou minulou nemá nic společného a rozhodné se od ní nehlásí. V tom případě by pro vás bylo možná lepší změnit i název....

Odpověď

Dobrý den,
v souvislosti s Vaším komentářem jsem požádal o zařazení bodu: "Zveřejňování informací na webových stránkách" do další rady, kdy budu požadovat, aby na stránce http://www.roztoky.cz/verejne-zakazky bylo nejen zadání výběrových řízení, ale i jeho výsledek tak, jak ho schvalujeme. Osobně s tím nemám problém a už to tak dávno mělo být.
Jinak pořadí na kandidátce politické strany určuje Místní sdružení, voliči si pak z něj vybírají, ve volbách v roce 2010 bylo pořadí následující: http://volby.cz/pls/kv2010/kv111111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=2&xnumnuts=2110&...

Pěkný den a děkuji za názor, Roman J.

Vysvětlení nepravdivých údajů

Vážený pane Jandíku,

můžete mi prostřednictvím tohoto webu vysvětlit, proč ve vašem článku uvádíte nepravdivé údaje? Uvádíte, že v uplynulých týdnech byli předvoláni zastupitele a radní z minulého volebního období k podání vysvětlení nějaké kauzy. Jako bývalá radní a zastupitelka jsem nebyla nikam na policii předvolána, nic jsem nikomu nevysvětlovala. Co to má znamenat? Vyřizování účtů pomluvami?

Jiřina Roškotová

Odpověď

Vážená paní Roškotová,
všech exzastupitelů jsem se neptal, ale minimálně několika vím, že byli vyzváni policií k podání vysvětlení (některé to celkem překvapilo), takže pravda to je - Vás to možná teprve čeká. Každopádně jestli všichni nebo jen někteří nic nemění na dané skutečnosti, že policie danou věc vyšetřuje.

Buďte s pozdravem, Roman Jandík

Vážení zde diskutující, z

Vážení zde diskutující,
z jiných článků na tomhle webu je patrné, že policie zřejmě také vyšetřuje za zneužití pravomoci a asi i zpronevěru i našeho současného starostu Jakoba. Prý si zaplatil z veřejných peněz svoje vzdělání na soukromé vysoké škole. Sice ve svém článku tvrdí, že peníze vrátil a tím to napravil, ale tím to asi vyřešené nebude. Takže, čím se tu chcete trumfovat? Je to soutěž o to, který starosta bude první obviněn? Píšete, že exstarostka Vavřínová ještě víc než po roce obviněna nebyla. Na co se čeká?
Jitka Novotná

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.