Ano, pane Šalamone...

Ano, pane Šalamone, máte pravdu, když píšete, že obrat herního průmyslu v ČR v loňském roce i přes veškeré snahy zákazů heren stoupl o 11,4 procenta. Což je podle vás důkaz, že zákaz výherních automatů na území měst je zcela zbytečný. Takto podaná informace je ale poněkud zavádějící. Je potřeba k tomu dodat, že do tohoto statistického čísla patří také sázkové kanceláře, které mají za sebou sázkový super rok, jenž měl tři vrcholy - zimní olympijské hry v Soči, běloruské mistrovství světa v ledním hokeji a fotbalový šampionát v Brazílii. Sázkové kanceláře zaznamenaly dvojciferné růsty tržeb. V letošním roce dle všech předpokladů zaznamená herní průmysl pro změnu pokles, protože u kurzového sázení je podstatný rozdíl mezi lichými a sudými roky. Zatímco v prvním případě probíhá z velkých akcí pouze mistrovství světa v hokeji, v sudých letech je na programu ještě olympiáda a hlavně velká fotbalová akce - mistrovství Evropy či jako loni mistrovství světa.

Protihlukovou vyhlášku již komentovat nebudu. Zavedení každé novinky, každého regulativu má své zastánce a své odpůrce, ale teprve čas ukáže, zda se jedná o dobrý či špatný počin. Jen si kladu otázku, proč podobné vyhlášky již léta s naprostou samozřejmostí fungují na západ od našich hranic a v řadě českých měst, když jsou tak omezující a ignorují realitu?

Vaše návody, jak obejít daná pravidla, možná někteří zkusí aplikovat v praxi. Mě by ale zajímalo, zda Vy patříte mezi ty, kteří pro zdánlivý pocit svobody musejí na sebe upozorňovat porušováním a obcházením pravidel, nebo zda pouze pokrytecky naočkujete jiné a sám raději pravidla dodržujete, abyste si zbytečně nepřidělával problémy...

P S.: Ještě poznámka k Vaší invektivě, že když v Solníkách rostla pšenice, znala jsem „Roztoky“ pouze z chemie. Nenechte se mýlit. V době, kdy jste ještě tahal dřevěného kačera po kuchyni, já jsem již v Roztokách randila. Kdyby v té době existovala selfie, měla bych k tomu možná i důkaz.

Ing. Eva Frindtová

zastupitelka za TOP 09

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Prázdninová hra na koalici | Martin Štifter
Pořád dokola | Tomáš Novotný
Psí daň v roce 2016 | Roman Jandík
Odraz po prázdninách | Jaroslav Drda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.