Anticharta

Začátkem roku, v masopustní den, ozdobil Roztoky svou návštěvou Blok proti Islámu. Uspořádali tu mejdan v Academicu a vydali prohlášení nazvané „Pražská deklarace“. Ano, je v tom špetka dadaismu, ale což, Velká říjnová socialistická revoluce se taky odehrála v listopadu… Musím přiznat, že bych o té události neměl tušení, kdyby se věci neujal největší popularizátor konvičkovců v Roztokách, pan místostarosta Novotný a neudělal jim PR přímo na zastupitelstvu. Zastupitelé na tom patrně nebyli o moc lépe než já, takže situace trochu připomínala období jiného historického dokumentu, totiž Charty 77. S jejím obsahem se ve své době většina společnosti kvůli poměrně efektivní cenzuře rovněž neměla snadnou příležitost seznámit, zato bylo politicky nutné, aby se proti tomu textu kdekdo vymezil. A protože dějiny se, jak víme od Karla Marxe, opakují jenom jako fraška, stalo se, že dámy a pánové Frindtová, Hadraba, oba Novotní, Jakob, Kazdová, Kubečka, Macoun, Mirtes, Richter, Šlancarová, Štifter a Tichá formou usnesení zastupitelstva ostře odsoudili např. větu: „Odvoláváme se na naše společné evropské kořeny, tradice a hodnoty i na historická spojenectví našich národů. Jsme odhodláni společně bránit Evropu, svobodu projevu i ostatní občanské svobody a náš způsob života.“ Hanba jim, těm konvičkovským ztroskotancům a samozvancům! A navíc znesvětili Masopust!

Konvička
Konvička | ilustrační foto | CC3

Už samotný fakt, že zastupitelstvo vydalo politickou deklaraci, považuji za slušně vypečený. Nositeli hodnotových stanovisek jsou občané a pro jejich prosazování se sdružují do politických stran. I my v roztocké ODS vydáváme politických prohlášení spoustu, v poslední době např. proti ilegální migraci nebo proti snahám omezovat držbu poloautomatických zbraní. Vůbec by mě neuráželo, kdyby i jiné roztocké strany svá stanoviska více prezentovaly – třeba i v Odrazu. Kritická diskuse posouvá společnost kupředu. Na bázi střetu názorů občanů fungují demokratické instituce. Ty ale ve svobodné společnosti nárok na vlastní názor nemají: musejí vykonávat jen to, k čemu jsou určeny. V případě zastupitelstva třeba zajišťovat veřejné osvětlení, stavbu silnic, odvoz odpadků, pročišťování kanalizace... Chápu, že když „Zastupitelstvo města Roztoky vyjadřuje…“ má to jiné grády, než když to plácne Pepek Vyskoč, i kdyby tím ve skutečnosti jen vyčůraně maskovalo jeho názor. Ale pokušení musíme čelit: není to zase tak dávno, co jsme měli v Ústavě vedoucí úlohu jisté strany. Což je sice jiný kalibr, ale stejný princip.

To nejvýživnější ale teprve přijde: „Zastupitelstvo vyjadřuje politování nad tím, že … se místní hotel Academic stal místem, odkud zaznívaly xenofobní a protievropské názory.“ Tak nevím, jestli by nebylo načase budovu Academicu strhnout, pozemek prosolit a místo proklít. Pěkně jako v Kartágu. Zaznívaly odtud totiž protievropské názory!!! To si teda v hotelu dovolili dost! Matně si vzpomínám na něco o protistátních živlech. Kdo nejde s námi, jde proti nám. A se Sovětským svazem na věčné časy. Jasně, je to legrace, 13 lidí si prostě zavzpomínalo na mládí. Pozoruhodné jenom je, jak se tímto způsobem odkopává vnitřně totalitární charakter moderní evropské sluníčkové levice, ke které se zmínění svými činy hlásí. Veškeré humory končí, když si člověk uvědomí soustavné úsilí jejich ideových souputníků o potírání všeho, co narušuje šílenou utopickou představu takové té pospolité květinkové multikulturní společnosti. Nechvalně známá je třeba snaha ututlat silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem. Je tohle fakt ta Evropa, kterou chceme?

Byl jsem už v životě leckde a k některým zemím, jako třeba k USA či Izraeli, chovám mimořádné sympatie. Přesto si myslím, že Evropa je nejlepší místo k žití. Pokud ale někdo naznačuje, že kritizovat stávající věrchušku Evropské unie je protievropské, je to jednak drzost jako když bolševik připevňoval disidentům nálepky vlastizrádců, jednak služba medvědí. I když to tak z české kotliny někdy nevypadá, i v samotných orgánech Unie by se našli lidé, kteří by zmíněným za ten směšný rektální alpinismus pěkně… poděkovali.

Tomáš Šalamon

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

sezrat salamonovi h---

To je mistrovsky kousek demagogie.pekna bramboracka.

13 statecnych

Nikoli 7, ale 13 statecnych zastupitelu ma nase mesto. Jsem rad, ze mi je pan Salamon predstavil. Dekuji jim vsem, ze se takto vymezili vuci xenofobnimu a ultraparvicovemu uskupeni. Postoj "pravice" me neprekvapuje. Pravice ma tak nejak logicky k ultrapravici blizko a ta roztocka v podani ODS i k populismu.

13 blbých

Kvůli těm "statečným" je Evropa plná muslimů, kteří tady volně vraždí jako dneska v Bruselu. Jakob, Novotný, Šlancarová a ti ostatní vlastně podporují přísun teroristů do Evropy.

Komplex

Pane Salamone, myslim, ze vase existence je tak nejak zbytecna. Nicim nas neobohacujete a v Odraze jen plytvate prostredky mesta. Sama to vidim na poruchu osobnosti. Vnitrne citite, ze jste nedocenen a mozna i citite, ze nejste tak schopen se v tomto svete prosadit. Nabizim vam odbornou pomoc. Poruchy osobnosti se daji resit. Je to tezke, ale da se to zvladnout. Ozvete se mi pripadne mailem. Detaily tu verejne rozebirat nechci.

Hezky den

Super článek pane Šalamone.

Super článek pane Šalamone. Cítím z textu, že si z těch 13 jmenovaných děláte tak trochu srandu, což evidentně nepochopili..

k některým zemím, jako USA a Izraeli chovám...ach jo

Sbalte si kufřík z lisovaného papíru a hurá na perón do vašich zemí zaslíbených. Když sebou vezmete vaší ctěnou máti, konečně se snad podaří stabilizovat zdejší dětskou pediatrii. Evidentně v baráku pronajatém paní vrchní dochtor žádný lékař nevydrží.
Já vás chápu, bez náhrady starého Sovětského svazu se cítíte osamocený.
Zajeďte si zatlouct hlavou do Zdi nářků, rozsvítí se vám. Zjistíte, že logistiku IVČN dělá plzeňská odnož Židovská obranná legie. Fašistický spolek v mnoha evropských zemích zakázaný. Z dobrých důvodů.

co si modří Svazáci teď počnou?

Mohli by třeba uvolnit místo v Odrazu normálním článkům o městečku. Třeba o tom jak to bylo doopravdy s RealSpromem. Jak si jeho náhrada MIVA mastí kaspu na důchodcích a jde jí do kapes cenový rozdíl v teple - z 250Kč/GJ na více než 500 Kč/GJ. Z domovní kotelny!!!
RealSprom nakupuje za 320 a prodává SVJ za 640 - 700 Kč/GJ. Bez licence!!!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.