Barevný podzim ve Václavce

Hlídání jsme po bohatě prožitých prázdninách opět začali v září s novými dětmi. Je ale až neuvěřitelné, jak si všechny brzy zvykly a jak úžasně jsou na sebe napojené, kamarádí spolu a hrají si. Pro seznámení rodičů navzájem proběhla koncem září na zahradě školky Seznamovací dílnička, kde si děti namalovaly svoji textilní tašku, která může viset v šatně s náhradním oblečením, zasoutěžily si po celé zahradě, v domečku si našly gumové zvířátko - téma zářijové bylo zvířátka v ZOO - upekli si s rodiči buřty a nakonec předvedly rodičům, co se za těch pár týdnů naučily. Pro seznámení se každé dítě představilo, pak jsme zpívali písničky o zvířátkách a pracovali s vyrobenými obrázky a maskami a oblíbené byly dvě básničky, které děláme ve školce spojené s pohybem.

V rámci projektů jsme v září jeli na výlet do Zooparku Zájezd, kde jsme obdivovali slunící se lemury, „běhající“ želvy, hlasité le-mury, kamarádského velblouda a spoustu dalších. Nejnadšenější byly děti asi ve výběhu s kozami, ovcemi a lamou, které si mohly nakrmit, pohladit a pěkně je proháněly!

V říjnu jsme při objevování života v moři byli v Mořském světě na Výstavišti v Praze. Pěkný výlet vlakem. Děti byly ze spousty akvárií, ryb a jiných živočichů nadšené. Zhlédli jsme krátký film o rejnocích, chytali jsme světelné rybky, žabky a karety a nejdéle jsme se vydrželi dívat na kroužící ladné žraloky. Ve školce k tomuto tématu denně vyrábíme nějaké zvířátko a spolu s nacvičováním básniček a písniček předvedeme rodičům na listopadové Mořské dílničce.

Podzimní zeleninu jsme poznávali a ochutnávali v Barevném týdnu, každý den byl jinak barevný a upevňovali jsme si nejen barvu, ale i různé druhy zeleniny. Ta nechybí v pestré stravě obědů, které nám dodává firma Bionea. Zvláště v polévkách a přílohách je zastoupeno nevídané množství i méně obvyklých druhů.

V listopadu budeme pracovat s přírodninami, které podzim bohatě nabízí, a při tématu dopravních prostředků pojedeme na Hlavní nádraží na „mašinkové“ představení Nejlokomotivovatější lokomotiva.

A pak už čeká Advent, s tradičním Mikulášským a Vánočním tvořením. Děti dostanou k Ježíšku výlet do pražského Divadla v Dlouhé a s rodiči se setkáme na Vánoční dílničce 15. prosince. Ta bývá velmi příjemná vůní cukroví, které si s maminkami vyměňujeme, vyrábíme vánoční přání, tvoříme z pedigu a zpíváme koledy s kytarou.

V úterý pravidelně jezdíme na farmu ke koním v Holubicích, kde díky hiporehabilitační společnosti Mirákl máme zajištěný dopolední program s koňmi. Pátky patří plavání v bazénu ve Via Vestře.

Ve středu 19. listopadu můžeme od 17 hodin pozvat i veřejnost na scrapbookové vyrábění kalendářů. Je třeba mít s sebou jen vlastní fotky, např. z dovolené nebo průřez celým rokem, které budeme dozdobovat.

Více na www.hlidanivaclavka.webnode.cz Za kolektiv hlídacích tet přeji krásné a klidné Vánoce.

Mgr. Irena Čermáková
/p

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ve Václavce zase jedééém | Irena Čermáková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
S Václavkou za koníky | Irena Čermáková
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Zuzana Šrůmová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.