Benefiční koncert a aukce výtvarných děl

V neděli 29. září se v hotelu Academic uskuteční benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na vybavení nových učeben v základní škole v Roztokách. Pro naši školu zazpívají Marie Rottrová, Viktor Sodoma, Hana Horká (Asonance), Helena Arnetová (C&K Vocal). Vážnou muziku budou reprezentovat houslová virtuoska Shizuka Ishikawa s klavírním doprovodem Kvity Bilynské (Kubelíkovo trio), Jarmila Kosinová (mezzosoprán), Daniela Valtová Kosinová (klavír) a Jan Valta (housle). Irský tanec zatančí Hana Nezvedová.

V rámci koncertu proběhne dražba děl roztockých výtvarníků, které Vám zde chceme krátce představit. Zároveň přinášíme fotografie dražených děl.

Tomáš Štolba (nar. 1965 v Praze)

Svou dráhu řezbáře započal po roce 1990 tvorbou loutek z lipového dřeva. Vznikaly tak série postav z pohádek a bajek, určené nejen pro představení loutkových divadel, ale i pro galerie a sběratele marionet z celého světa. Tomáš Štolba své práce vystavuje v českých i zahraničních galeriích, jeho figury nalezneme na náměstí v Prachaticích, ve stálé expozici zámku v Bechyni nebo např. na betlému v kostele v Dobré Vodě.

Do dobročinné aukce věnoval dřevěnou plastiku Anděl strážný.

Vyvolávací cena 3 000 Kč.

Eva Holubová Štolbová (nar. 1976)

Absolventka Mistrovské školy uměleckého designu - obor Hračka, loutka, maska. Žije a maluje v Roztokách. Má za sebou řadu výstav v Praze, v Broumově, ve Slavonicích atd. Její díla nalezneme v galeriích v Praze, v Brně či v Uherském Hradišti.

Do aukce věnovala malbu na dřevě Zakleté švadlenky.

Vyvolávací cena 2 500 Kč.

Zuzana Králová (nar. 1955 v Praze)

Absolventka Střední průmyslové školy v Bechyni. Měla samostatné výstavy v Kolnu a v Selbu (SRN), v Jindřichově Hradci, ve Volyni či na Kladně, podílela se na výstavách v Českém Krumlově, v Praze a samozřejmě v Roztokách.

Aukci obohatila keramickou figurální plastikou „Pastýř“.

Vyvolávací cena: 1 200 Kč.

Karel Marx (nar. 1928 v Košicích)

Absolvoval sklářskou školu v Železném Brodu a později obor scéno-grafie na AMU v Praze. Slibnou sérii výstav v Praze, v Německu, v Nizozemí, v Bulharsku či Itálii přerušila normalizace. Do roku 1984 maloval K. Marx v ústraní. Poté mohl začít opět vystavovat. Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze, ve Východoslovenské galerii v Košicích a v soukromých sbírkách v Německu, Nizozemí, Francii, Norsku, Rakousku, USA a v Kanadě.

V aukci je zastoupen olejomalbou Zahrada ticha.

Vyvolávací cena 3 500 Kč.

Josef Ryzec (nar. 1942 v Praze)

Původně filmař (obor filmový střih a filmová režie), později se začal věnovat polygrafii. V roce 1989 vyhrál první cenu v celosvětové soutěži na sérii známek pro OSN. Je zastoupen ve stálé sbírce současného umění v Národní galerii v Praze. Od roku 1981 dosud má za sebou na tři desítky výstav u nás i v zahraničí.

Do aukce přispěl obrazy Pták Roztočák

(vyvolávací cena 20 000 Kč) a Jezerní poutník

(30 000 Kč).

Monika Lainová

Na poli výtvarném intuitivní samouk milující svět barev a světla. Věnuje se převážně malbě na sklo a hedvábí. Autorka vitrážové okenní malby „Strom života“ umístěné v Husově sboru v Roztokách.

Do aukce přispěla dvěma malbami na hedvábí, „Druhý element - Oheň“ a „Hedvábná křídla motýlí“.

Vyvolávací cena každého obrazuje 3 500 Kč.

Vstupenky na koncert v hodnotě 500 Kč a 1 000 Kč je možné zakoupit ve stříbrnictví na Tyršově náměstí, v ředitelství ZŠ, nebo si je můžete rezervovat na tel. č. 606 893 292 (V. Drdová). Na tomtéž čísle se mohou registrovat ti, kdo mají zájem pouze o účast na aukci, nikoli na koncertě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.