„Bláznivé" nápady v knihovně

Po víc než roce jsem se dostal k drobnému zhodnocení toho, co jsem v knihovně za rok provedl. Patrně nejvýraznější projekt, který se nám podařilo uvést do provozu, je pouliční knihovna na nádraží. Po pár týdnech fungování mi přijde, že Kniha do vlaku funguje uspokojivě.

Další nápad, který jsem měl již loni, už také začal fungovat. Zřídili jsme službu vracení knih Městské knihovny v Praze u nás. Prozatím není možno knihy objednávat, ale věřím, že další propojení s Pražskou městskou knihovnou vyjednáme.

V rámci festivalu Zámeček 2015 vystavíme návrhy na novou budovu Městské knihovny, MÚ a ZUŠ, pravděpodobně v tunelu před Zámkem, aby se mohla širší veřejnost seznámit s možnostmi, které vidím do budoucna.

Na 11. 6. připravujeme akci Jíst spolu, což může být poněkud nesrozumitelný název, ale cílem je sejít se k jakémusi pikniku, na kterém si budeme povídat. Kdo přijde s nějakým zápisným v podobě jídla, může se posadit do kruhu. Za sebe budu asi nejvíc mluvit o tom, co by knihovna mohla pro občany dělat dalšího. Také s námi bude sedět Lenka Švecová z BPW ČR, která organizuje čtvrteční semináře v knihovně, a tu patrně nejvíce zajímá, jaká témata by se na seminářích měla či mohla objevit. Nicméně hlavním cílem je prostě si povídat. A k tomu jste vřele zváni.

I já něco uvařím a jen doufám, že vám to bude chutnat.

Michal Špaček
Městská knihovna Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.