Čáry máry. Takové letní plkání

Pan Calta se mi v minulém čísle Odrazu pokusil umýt hlavu kvůli žluté čáře. Čtenářům se svěřil se svým bolem, totiž že se mu (respektive jeho partajnímu šéfovi, t. č. předsedovi dopravní komise) nelíbí žlutá čára na obrubníku před vjezdem nemovitosti vedle masny v Palachově ulici. Eufemicky podotkl, že šéf dopravní komise kvůli tomu řval na ředitele našich technických služeb, až skla vyřazených monitorů na sběrném dvoře praskala. Je to hezká, taková sociální a taky demokratická upřímnost. Touha dozvědět se pravdu bývá silnější, jasně, občas je kvůli tomu potřeba pořádně zařvat. Já měl pak s panem Sládkem schůzku na radnici a musel jsem na něj mluvit zblízka, tak měl z toho řvaní zalehlé uši, nastojte!

Potěšil mne i trochu normalizační slovník - teď vím, že jsem nadřízený orgán našich technických služeb.

O žlutou čáru jsem se opravdu zasloužil a díky TS, že je namalovaná. Malování žlutých čar nebude určitě běžná praxe do budoucna, ale když dlouhé roky nepomáhá nic jiného, když se majitel domu, který sousedí s masnou, musí denně (SIC!) potýkat s "matláky", kteří mu parkují před vjezdem, když nepomáhá občasná návštěva našich městských strážníků ani zákaz vjezdu umístěný na vratech, pak jsem přesvědčen, že krasocit některých dopravních komisařů musí stranou. O tom, že nakupující v masně s vidinou dobrého bůčku nebo plecka zastaví auto kdekoli vjezd nevjezd, jsem se osobně přesvědčil mnohokrát. Zkrátka jsem se snažil spoluobčanovi, který je tím omezen na svých právech, pomoci. Nedovolím si totiž na rozdíl od pana Calty urážet občany slovy o tom, že o něco žadoní nebo že se neumějí trefit do vjezdu. To považuji za nehoráznost nehodnou bývalého zastupitele. Tím ostatně mohl být Vítek Calta i dál, kdyby nebyl odstoupil.

Nu, všechno dobře dopadlo, když podle pana Calty schválil čáru následně policista (to jsem předtím ani nevěděl, nyní jsem tím více šťastný, protože policista nemůže schválit nic nezákonného a pan Calta tedy jen zbytečně mentoruje). Místo držící... ale vlastně, v tomhle kontextu klidně. Držeti místo, zde pro vjezd člověka, který má živnost, potřebuje jezdit a který se kvůli lhostejnosti některých šoférů nemůže dostat ven či na svůj pozemek, tady to docela sedí.

Tomáš Novotný

PS: Kolik stálo namalování cca pěti metrů té žluté čáry, fakt nevím, ani to, kolik bude stát její obnova. Zkusím ale požádat pana starostu, aby při sestavování rozpočtu na tohle myslel, jakkoli to nebude hračka...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.