Cesta z města

Tak jsem zase udělal chybu a jel ráno z Roztok přes Prahu autem místo obvyklého vlaku. Autem jsem musel, ale říkal jsem si, jsou prázdniny, to bude dobrý - nebylo. Těch osm kilometrů jsem zvládl průměrnou rychlostí 12 km za hodinu -těžko překonatelný rekord.

Řekl bych, že míra diskomfortu při cestě do centra se zvyšuje od doby, kdy v Praze 6 vládne nová koalice. Začalo to zčistajasna vyhrazeným pruhem pro autobusy, uzavírkou Papírenské, nepřipraveností Prahy 6 na otevření Blanky a nyní dlouhodobou uzavírkou Korunovační. Uzavřena je až do konce letošního roku kvůli opravě železničního viaduktu. Když jsem to slyšel, říkal jsem si, jak to ti Japonci nebo Číňani dělají, že by za tu dobu dokázali postavit dálnici z Prahy do Brna.

Takový chaos, jaký panuje při realizaci dopravních staveb v Praze, si nepamatuji. Chápu snahy o zklidňování dopravy, které v našem dějství znamenají zúžení ulice Jugoslavských partyzánů, ale nelze prostě jen tak zašpuntovat vjezd do Prahy pro desítky tisíc lidí z Prahy-západ v době, když nemám náhradní řešení. Blanka je super zkratka ve směru z Troje nebo Smíchova, ale když jedete z Roztok přes Kulaťák, tak to je utrpení a Praha 6, respektive kooperace s magistrátem, zde evidentně zaspala v realizaci vhodného řešení, které by bylo obchvatem Vítězného náměstí. Ten musí být čtyřproudý a jakékoli jiné snahy jsou v tomto okamžiku fatální chybou, která má za následek tisíce čoudících aut v kolonách. Vyřešení situace posunutím přechodu se semaforem pro chodce je nefunkční až směšné.

Abychom jenom nekritizovali, probírali jsme situaci s Jakubem Stárkem, novým předsedou ODS Praha 6, a dohodli jsme se na užší spolupráci mezi našimi sdruženími. ODS je sice v opozici v Roztokách i v Praze 6, ale některé informace byly pro obě strany cenné - typickým příkladem je náš požadavek na cyklostezku za Sedlecem směrem do Roztok nebo právě konzultace a komunikace ohledně plánovaných infrastrukturních staveb, které mají vliv na všechny zúčastněné.

Budeme se snažit tlačit prostřednictvím našich krajských zástupců také na dokončení obchvatu Prahy a výstavbu mostu přes Vltavu, protože to je stavba, která bude přínosná nejen pro občany našeho města, ale pro celou republiku, což bohužel vláda ČR v Bruselu neprosadila, a tím celou stavbu opět zdržela.    

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

MHD | Vít Calta
Doprava | Michal Přikryl
Slovo starosty | Jan Jakob

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Ano,

pane Jandiku, je to obrprusvih.

Popsal jste stav pomerne peclive, ale obcana by v pulce srpna dost zajimalo, jak je mozne, ze se o uzavirce v Korunovacni nevedelo predem, proc se o tom nepsalo drive? Nebo snad obcan neco v Odraze prehledl? Jak se toto muze stat, zvlaste po tom, co zavedli zcela nesmyslne pruhy pro taxiky a obcan byl uz tehdy ujistovan, ze se spoluprace s Prahou 6 v ramci dopravy zlepsi?

A dale - cele roky se tu dohadujeme nad dopravou obecne a nyni nastava dalsi velky prusvih. Obcana Roztok by dost zajimalo, jak je Mesto Roztoky pripraveno na to, ze se na Praze 6 nebude dat zaparkovat a vetsina lidi zacne vice vyuzivat MHD. Ta situace s modrymi pruhy nevznikla najednou, o jejim zacatku se vi cele mesice (roky). Budou od zavedeni zon snad jezdit busy do a z Roztok casteji? A dale - co parkovani u vlaku? Uz ted parkoviste praska na nadrazi ve svech a nyni se vlak bude vyuzivat mnohem casteji. Kdo si dopravu vzal za sve tema tentokrat? :) No, asi nikdo.

Zavrena Korunovacni a modre pruhy k tomu, tj. v zari nas ceka dopravni MEGAPRU**R.

odpověď

Dobrý den,
jako zastupitelé nemáme přístup k jakýmkoliv detailnějším informacím o pražských uzavírkách než kdokoliv jiný a myslím, že jej nemá ani vedení našeho města. Odpovědnost je v tomto na panu hejtmanovi a náměstkovi kraje pro dopravu Peterovi, který měl za Středočeský kraj konat a dva dny před zavedením zón se teprve probudil s prohlášením, že by se zóny měly odložit.

Roman Jandík

Pane Jandiku, to, ze zony

Pane Jandiku,

to, ze zony budou, a to i s presnym datem se vedelo snad mesice. Celkem by tedy obyvatel Roztok predpokladal, ze linka, ktera ma vozit cestujici k vlaku (protoze obcan z Roztok parkoval drive na Praze 6 a nyni je nucen jezdit vlakem), bude posilena. Lidi budou jezdit vlakem VÍCE, to da rozum. Jako nikoho to nenapadlo, ze kdyz uz tu linku mame, je nutne ji posilit? Zaznamenal si konecne nekdo vytizenost linky? Zaznamenal se ted, po zonach, novy stav ? na co se zase ceka? K cemu tedy ta linka je?
Mesice tu cteme, kdo si vzal otazky dopravy na starost a kde jsou tedy nejake zpravy o te doprave? Hejtman a jeho namestek? No co to ma byt? Proc davno zastupitele nekopou za obcany Roztok a stale jen prehazuji svoji odpovednost na nekoho jineho? Kde jsou nejaka jednani? Kde je sepsano, co jste konkretne v otazce dopravy udelali, co jste projednali, koho o obavach obcanu Roztok ohledne dopravy informovali?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.