Charitativní sbírka na bleším trhu 28. května

Jarní a podzimní bleší trh je už nějakou dobu stálou součástí společenského života v Roztokách a sjíždějí se za ním lidé z široka daleka. Byť se může zdát, že blešáků je všude spousta, vypadá to, že ten roztocký - v příjemném prostředí parku, s rozmanitým občerstvením, hrami pro děti a zajímavou kapelou (pokud ta zrovna neuvízne někde v dopravě na dálnici) - je něčím výjimečným.

Jarní bleší trh se tentokrát koná v sobotu 28. května. V čase vydání Odrazu už naprosto jistě nebude možné se přihlásit jako prodejce. Přihlašování, které se tradičně spouští úderem dne přesně měsíc před bleším trhem, vyšlo tentokrát na den uzávěrky. Místa se rozebrala během několika minut, v 0.07 bylo plno. Ke konci dne je přihlášeno přes 100 náhradníků...

Přesto se blešáku můžete účastnit i jinak než "jen" jako nakupující. Jeho součástí je už od počátků charitativní sbírka, po dlouhou dobu zaměřená pouze na prodejce a jejich neprodané zboží. Letos bude, podobně jako na podzim, otevřená i komukoli dalšímu. Sbírky budou vlastně dvě -jedna, pod vedením Mariyi Halats, poputuje směrem na Ukrajinu, druhá, organizovaná skupinou českých dobrovolníků, do uprchlického tábora v Idomeni. Obě sbírky jsou na stejném, již zavedeném místě, a to na asfaltové cestičce nejblíže k Sokolovně mezi prvními dvěma keři.

Darovati můžete:

■ praktické čisté nepoškozené a suché oblečení a boty pro děti, ženy i muže (tam i tam)

■ hračky a jednoduché hry, sportovní potřeby pro děti (tam i tam)

■ skladné deky, spacáky, ložní prádlo (tam i tam)

■ batohy a větší tašky (Idomeni)

■ hygienické potřeby - plínky, mýdlo, šampony, jednorázové utěrky, dámské vložky, odpadkové pytle, potřeby pro miminka - lahvičky, krémy proti opruzení apod. (Idomeni)

Vaše věci jistě ocení, že dostanou místo kontejneru druhou šanci.

Zuzana Šrůmová
pořadatel blešího trhu

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.