Čí jsou vlastně Roztoky

Večer 18. 2. 2015 jsem se v hotelu Academie zúčastnil představení nového projektu firmy Trigema „Areál vědeckotechnického parku“. Líbilo se mi, jak se o své hosty pořadatel postaral a i následující forma prezentace. Mile mě překvapilo, že uvažovaný komplex 3+3 budov nemá být oplocen jako předchozí projekty a také že má mít nějaké prostory pro služby a prodej. Co mě překvapilo nemile, jsem vyslechl ze slov přítomných členů koaličního vedení města. V jedné větě to vyjádřím takto: „Majitel pozemku tam, díky platnému územnímu plánu, může postavit přesně to, co plánuje".

Dané pozemky jsou definovány Územním plánem jako dva druhy území. Největší je hnědé „území všeobecné smíšené“ a menší šedé „území nerušící výroby a služeb“. Tam, kde mají být kanceláře a prostory k pronájmu, jde o oba typy a tam, kde rezidenční bytové domy k pronájmu nájemců kanceláří, jde o „všeobecné smíšené“. Posuďte, nakolik je to v souladu s ideou územního plánu.

Ví MěÚ Roztoky (OSRMŽP?), kolik by město stálo vybudování inženýrských sítí, komunikací atp., aniž by se tam stavělo? A pro srovnání, kolik by město platilo za to samé, ale když se tam postaví VTP v plném rozsahu? O takových číslech se na slyšení bohužel nemluvilo. Chápu, že Trigema chce z dané lokality vytěžit maximální zisk. Bohužel jsem zatím od stávající koalice nezaznamenal obdobnou snahu maximalizovat ten náš „městský zisk“.

Co se mi na „VTP 3+3“ nelíbí?

1. Hmotou a koncepcí budov nezapadá do dané lokality Žalova.

2.Neposkytne trvalé bydlení. Z mého pohledu poskytne „jen“ perfektní pracovní prostředí a zázemí nájemcům.

3.Je pravděpodobné, že komerční projekt bude čerpat všechny výhody krásné lokality a město ponese starost a výdaje na infrastrukturu. Zkrátka příjmy nebudou, protože se nezvýší počet obyvatel.

Proti plánované výstavbě se podpisem petice postavilo přes 400 místních lidí..., a tak si znovu a znovu říkám, ... a čí jsou vlastně Roztoky?

Šťastné dny a domovy vám přeje

Jiří Macák,
člen kontrolního výboru za Stranu zelených

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.