Cizí jazyky a pedagogicko-psychologická poradna v Lexiku

Jazykové kurzy v Lexiku běží do konce června. Na nový školní rok 2013/14 můžete přihlásit již od 10. června také i vaše děti (10-14 let), protože otevíráme nové jazykové konverzační kurzy (Aj, Nj, Šj, Fj), které od září budou pro školáky zdarma v rámci projektu Cizí jazyky pro život aneb Jak se neztratit ve světě. Tyto kurzy jsou určeny dětem, které ten který cizí jazyk již ovládají alespoň na základní konverzační úrovni. Pokud jste se rozhodli „nekrnět“ o prázdninách, nabízíme pro dospělé prázdninové intenzivní „nalejvárny“ cizích jazyků.

Pokračují intenzivní přípravy velkého projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy, v rámci kterého máme již nyní fungující pedagogicko-psychologickou poradnou pro děti i dospělé. Můžete se tedy na nás obracet s požadavky na vyšetření vašich předškolních i školních dětí, ale i vysokoškoláků (například při potížích při studiu cizích jazyků apod.). Připravujeme unikátní kroužky pro předcházení rizik dyspraxie, dyskalkulie, poruch chování a vad řeči. Od září budou naše speciální pedagožky a fyzioterapeut-ka docházet do mateřských školek pracovat s dětmi od 4 let, aby je připravily na co nejlepší start do školy dle námi vypracované metody, kterou jsme úspěšně odzkoušeli v mateřských školkách v Karlových Varech i na Rokycansku.

Koncem května proběhnou první z řady seminářů pro pedagogy pod vedením paní docentky Olgy Zelinkové, která již třetím rokem ve spolupráci s Lexikem systematicky vypracovává nové postupy diagnostik rizik dyslexie a dalších specifických poruch učení u předškolních dětí. Propojení speciální fyzioterapeutické sestavy a série aktivit na podporu jemné i hrubé motoriky, kterou naše metoda zahrnuje, je naprosto unikátní a přináší pozitivní výsledky. Pro práci s předškoláky máme vypracované metodiky pro učitele i rodiče a speciální pracovní listy pro předškoláky. Tyto můžete v Lexiku obdržet v rámci vyšetření vašich dětí v poradně.

Srpnové příměstské tábory - letní škola fotografie, tábor pro mladé novináře, malé skauty s angličtinou a pro opakování nejen k reparátu, ale i před zahájením nového školního roku je třeba zarezervovat co nejdříve. Více najdete na www.lexik.cz, pište na info@lexik.cz, volejte na 739 035 000.

Za kolektiv Lexiku

Mgr. Lenka Červenková
ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.