Co chystá náš slavný a hlučný soused

Zajímavou informací bylo, že podle údajů na schůzce přednesených využijí ročně leteckých služeb na tři miliony Čechů.

Co letiště v dlouhodobém výhledu plánuje? Šest stovek nových parkovacích míst a lepší zastávky hromadné dopravy. Víc odbavovacích přepážek, včetně přepážek komplet samoobslužných, pro samoodba-vení i se zavazadly.

Zvětšit by se měl prostor pasové kontroly, modernizace dojdou i karusely na třídění zavazadel.

Nejvýznamnější změnou bude nový terminál. V současnosti LVH „rozjíždí" studie, během sedmi let by měla být stavba hotova. S tím souvisí další výstavba v areálu letiště, například hangáry a parkoviště. Zlepšit by se měla průjezdnost a přehlednost systému parkování, která dnes návštěvníky letiště trápí.

V roce 2019 rozhodne vedení letiště o realizaci další paralelní dráhy. Ta by pak měla být zbudována do roku 2025.

Velmi zajímavý - a pro Českou republiku nijak lichotivý - je „koláč" procentního rozdělení způsobu, jakým se pasažéři dnes dostávají na letiště. Jen 21 procent jich vy

užívá městskou hromadnou dopravu, totiž autobusy. 49 procent přijíždí individuálně, 30 procent odvážně využívá taxislužbu.

Vlakové spojení je prý slíbeno (všemi odpovědnými, tedy Prahou, Středočeským krajem etc. etc.) do roku 2028. Nu, bylo by to pěkné, ale... Až bude výstavba vlaku na letiště potvrzena, jsou jeho představení připraveni ve spolupráci s Metroprojektem zbudovat nádraží.

Radostnou drobností je plánované vylepšení vyhlídky v Kněževsi. Té by se nadšení pozorovatelé vzdušných obrů měli dočkat už v roce 2020. Nadějná vyhlídka!

Zajímalo mne samozřejmě hlavně to, jak se náš proslulý, ale želbohu zcela nepře-slechnutelný soused bude nadále vyrovnávat s obtěžující hlučností. Naše obec sice není v nejkrizovějším hlukovém pásmu (a měření zadané naším městem na konci léta potvrdilo, že hlučnost u nás dosahuje „podměrečných" limitů), ale hluk letecké dopravy nás obtěžuje a vadí nám.

Novinkou bylo konstatování, že letiště zavádí vyšší hlukové poplatky. Za noční lety zaplatí jednotlivé dopravní společnosti víc a vedení LVH si od toho slibuje jejich snížení.

Letiště Václava Havla uvažuje i o jiném omezení nočních letů, o zavedení tzv. pásem klidu. V praxi by to mohlo vypadat tak, že v určitou dobu (například od půlnoci do páté ranní) by letadla nesměla létat vůbec. Je ale jasné, že o to víc by hřměla

před touto pauzou i po ní. Jde zatím jen o úvahy, to náš hostitel p. Pavelec zdůraznil.

Osobně to nicméně považuji za drobně optimistický posun a věřím, že i naše kritika směrem k LVH přispěla k tomu, že omezení nočních letů nespojuje již letiště striktně pouze s časově vzdáleným vybudováním další dráhy. Ta bude podmíněna (podle stále opakovaných ujištění) striktním zákazem nočních letů.

Pro korektnost je třeba dodat, že se LVH snaží kompenzovat hlučné sousedství pravidelnými granty. Roztoky jsou jejich příjemcem už řadu let. O využití peněz rozhoduje zastupitelstvo, které je většinou investuje do vylepšení infrastruktury. Část prostředků používají roztocké spolky, více než statisícová injekce šla v uplynulém kalendářním roce také do základní školy na podporu zahraničních výjezdů dětí a na odměny pro lektory cizího jazyka.

Rozdělovaná částka se řídí podle počtu pohybů letadel na letišti. S rostoucími nároky na hlukový (ne)komfort by bylo možná na místě bavit se o jejím navýšení.

Pokus, který jsem s vědomím městské rady učinil předminulý rok, totiž aby byly vyčleněny další prostředky a určeny na protihlukovou izolaci (zejména okna) v té části Roztok, která trpí nejvíce, letiště odmítlo.

Zcela jistě má ale cenu pokoušet se znovu, na tom jsem se shodl například se starostou sousedního Suchdola panem Hejlem.    

Tomáš Novotný

místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.