Co nového v Lexiku

Dokončujeme úspěšné projekty v deseti mateřských školách na Karlovarsku a Plzeňsku, kde jsme pomáhali více než sto dvaceti dětem v předškolním věku s rizikem specifických poruch učení (SPU). Poskytli jsme i odbornou praxi 25 pedagogům v těchto regionech. Připravujeme kompletní edici publikací pro rodiče a učitele věnovaných péči o děti předškolního věku s rizikem SPU.

Tyto materiály budou dostupné i na našich webových stránkách.

Od ledna 2013 zahajujeme nový projekt zaměřený na výuku mediální prezentace. Součástí projektu bude i setkávání se zkušenými novináři známými z tisku, rozhlasu i televize, kteří povedou nácvik praktických dovedností (jak psát články do tiskových médií, jak mluvit na mikrofon, kameru, do rádia, jak reagovat v krizových situacích do médií atd.). Zájemci ze Středočeského kraje se na nás mohou již nyní obrátit v případě zájmu o podrobnější informace. Účast v programu je díky dotaci EU bezplatná.

Kromě běžících i nových jazykových kurzů jsme na polovinu listopadu nachystali seminář Jak kontrolovat svoje finance ve zralém věku, který proběhne 14. 11. od 17:30. Dozvíte se jak nepodepsat smlouvu, která vás zruinuje, kterak spořit ve zralém věku, jak se nenechat napálit, jak se vyznat v nabídce spotřebitelských úvěrů, půjček, leasingů atd. Přednášky Základy digitální fotografie a jak správně vybrat digitální fotoaparát 3. 12. od 18:00 se mohou zúčastnit všichni, koho zajímá digitální fotografie. Přednáška se může hodit i při výběru dárku pod stromeček. Na toto téma navazuje nový kurz v roce 2013.

Další novinkou je Přípravný kurz na státní maturitu z českého jazyka a literatury. Kurz začne od 10. 1. 2013 pod vedením certifikované lektorky, která připraví studenty na zvládnutí všech tří částí státní maturity: písemného didaktického testu, písemné slohové práce a ústní zkoušky z literatury. V závěrečné části proběhne odděleně zkouška „Maturita skoro načisto“ v podmínkách simulujících její reálný průběh a studenti obdrží hodnocení svého výkonu s rozborem chyb.

V případě jakýchkoli dotazů volejte na 739 035 000, pište na info@lexik.cz a více na www.lexik.cz.

Krásný podzim vám všem za kolektiv Lexiku přeje

Mgr. Lenka Červenková
ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.