Další rok ve Václavce

Letošní školní rok proklouzl a my ve školce prošli kus cesty k samostatnosti, s dětmi jsme doslova od plen, vznikla kamarádství mezi dětmi a snad i mezi rodiči, prošli jsme spoustu témat a lecčemu se naučili. Měli jsme maškarní dopoledne, barevné týdny dle zeleniny na podzim a bude dle ovoce v červnu, poslední duben byl čarodějný rej. Každý den chodíme na procházky, na hřiště, na zahradu, letošní zima přála hojnému bobování. Byli jsme na výletech - v Mořském světě, za pravěkými monstry a v zrcadlovém bludišti v Holešovicích, na výstavě Ferdy mravence a na Motýlech ve Středočeském muzeu, na mašinkovém divadle na Masarykově nádraží, na výstavách v Husově sboru, kterých jsme se aktivně zúčastnili společnými díly, oblíbili jsme si herní centrum Lefík na Praze 7. Každý měsíc jsme se sešli s dětmi i s rodiči na tematických dílničkách, kde děti ukážou, co se k projektu naučily a společně s rodiči si něco vyrobí. Hojně navštěvované bývají zářijové seznamovací dílničky, povedená byla lampionová, vánoční a velikonoční.

Pestrý školní rok zakončíme Rozlučkovou zahradní slavností 24. června. Budeme tradičně opékat buřty, děti si zaskáčou na skákacím hradě, projdou několika soutěžemi po zahradě, s rodiči si natisknou svojí plátěnou tašku na památku a předvedou se všemi hlídacími tetami, co si pro rodiče připravily - pásmo písniček s klávesami, tanečky s kytarou a několik básniček. Na rozloučenou dostanou veškeré výkresy a výrobky za tento školní rok a malý dárek. Bude se nám stýskat!

V červenci se chystáme na výlet do pražské ZOO, při hezkém počasí se vykoupeme v bazéně na zahradě a v srpnu už nabízíme zvykání novým klientům.

Od září se těšíme na nové dětičky i jejich rodiče, kterým nabízíme každodenní péči, kroužky flétny, výtvarky, angličtiny a muzicírování. Pravidelné exkurze na farmu ke koním, plavecké kurzy v Roztokách, pro maminky - večerní pletení z pedigu a seznámení s metodou scrapbookingu. Pro menší děti s rodiči bude pokračovat středeční Yamaha a nově otevřeme angličtinu pro nejmenší Mortimer English Club. Více na webu hlidanivaclavka.webnode.cz. Pěkné léto za kolektiv hlídacích tet :-)

Mgr. Irena Čermáková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Ve Václavce zase jedééém | Irena Čermáková
Jaro ve Václavce | Irena Čermáková
S Václavkou za koníky | Irena Čermáková
Barevný podzim ve Václavce | Irena Čermáková
Václavka v říši fantazie | Irena Čermáková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.