Den dětí a seniorů v Roztokách

Druhé sobotní zářijové odpoledne se na louce před Městským úřadem prozářilo slunečními paprsky a úsměvy dětí. Naši malí návštěvníci si užívali společné zábavy ve skákacích hradech i při zdolávání dobrodružných soutěží a her. Po trpělivém vyčkání fronty na malování obličejů běhali po louce princezny a kouzelné víly, pestrobarevní motýli i pavoučí muži. Po kamenech skákaly žáby, do berušky se trefili ti nejsoustředěnější střelci. Hořící domeček uhasili zdatní hasiči a profesionální akci záchranářů přihlížel každý s kapkou odvahy i potřebné zvídavosti. Záchranáři všem zájemcům změřili tlak, tep i glykémii a zodpověděli spoustu zajímavých otázek. Dvanáctidenní oslík a kůzlátka se vyhřívali na sluníčku a snad i před neutichajícím úžasem dospělých i dětských zraků. Palačinka od mistra Radka Vlasáka a mnoho dalších dobrot byly sladkou odměnou všem zúčastněným.

Největší dík však patří našim roztockým babičkám, které společně se zdravotní a sociální komisí města pro děti celé odpoledne nachystaly. Jejich bezprostřední zájem, trpělivost, laskavost a pomoc naplnily radostí a štěstím nejen naše děti. Dovolte mi prosím tímto poděkovat za velkorysou pomoc paní Jaroslavě Čerychové, Jarmile Hrubé, Zdeně Kozlerové, Janě Linhartové, Heleně Menhartové, Marii Štěpánkové a Marii Dittrichové.

Ráda bych také poděkovala za pomoc mateřskému centru Rožálek, Sboru dobrovolných hasičů Roztoky, Zoologické zahradě hl. m. Prahy, Záchranné službě ASČR, manželům Laštovkovým, Vojtěchu Sedláčkovi, Markétě Líznerové, Miroslavě Kalinové a Evě Skalníkové.

Marie Šlancarová
předsedkyně zdravotní a sociální komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Léto ještě nekončí | Vlaďka Drdová
Dětský den | Vlaďka Drdová
Podzimní bazárek | Sokol Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.