Den Pražské integrované dopravy v Roztokách

Chcete se svézt historickými dopravními prostředky? Chcete si užít zajímavý výlet? Pokud odpovídáte na obě otázky ano, tak právě pro vás připravil ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) ve spolupráci s městem Roztoky a obcí Únětice na sobotu 7. června 2014 druhý den Pražské integrované dopravy  právě v Roztokách a Úněticích!

Na co se můžete těšit?

Na jízdy nostalgickými vlakovými soupravami mezi Prahou a nádražím v Roztokách, jízdy historickým autobusem z Levého Hradce do Únětic a Roztok. Z roztockého náměstí bude vedena poznávací a dovednostní stezka podél Vltavy a dále na Levý Hradec ke kostelu sv. Klimenta. Další zastávkou budou Únětice a tamní pivovar, kde bude připraveno malé občerstvení zdarma, pokud splníte všechny úkoly na cestě z Roztok. Na stezku s úkoly se budete moci vydat v sobotu 7. června od 9 hodin do 13 hodin, program v pivovaru skončí v 16 hodin. Historické dopravní prostředky budou jezdit do 17 hodin. Pravidelné linky Pražské integrované dopravy však budou jezdit i nadále.

Pokud patříte k dopravním nadšencům, budete se moci seznámit s prací roztockých železničních modelářů a program připravuje také Středočeské muzeum v Roztokách nedaleko vlakového nádraží. Vzpomínáte na romantické večery v letním kině? I ty můžete zažít v rámci Dne Pražské integrované dopravy! V pátek a v sobotu po setmění (přibližně od 21.30 hodin) bude pro vás připraveno promítání jednoho z úspěšných českých filmů z bývalého městského autobusu, přezdívaného Kinobus.

Těšíme se s vámi na viděnou na Dni Pražské integrované dopravy!

Filip Drápal
tiskový mluvčí ROPID

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.