Desáté Čarodějnice na Žalově 28. 4. 2016

Jubilejní 10. ročník Čarodějnic na Žalově proběhl za krásného počasí a snad i rekordní návštěvy dětí a dospělých nejen z Roztok, jejichž počet odhadujeme nad 1000. Dětem bylo rozdáno přes 400 soutěžních lístků a ne na všechny se dostalo. Jejich zanícení pro plnění soutěžních úkolů bylo krásné a opravdové. Jde především o akci pro děti a vážíme si proto trpělivosti a tolerance všech, kteří jsou touto akcí zasaženi - rodičů a především občanů bydlících v blízkém okolí akce. A samozřejmě všech, kteří se na této akci větší či menší měrou organizačně podíleli.

Je dobrým zvykem poděkovat těm, kteří se na přípravě akce i její samotné realizaci podíleli. V mnoha případech jde o osoby a společnosti, které jsou našimi partnery prakticky od počátku, někteří se k nám přidávají postupně a my věříme, že nás bude stále více, protože slovy Arnošta z Pardubic z Noci na Karlštejně: "Naše dílo je dobré."

Největší tíha organizace ležela na Evě Uvarovové, která je organizačním motorem celé akce a společně s Terezou Cihlářovou, jež vymýšlí a personálně a materiálově zajišťuje dětské soutěže, tvoří srdce celé akce. Když ráno stojíte na prázdném prostranství, které se má do 16. hodiny zaplnit stánky, lavicemi a židlemi, stanem pro hudbu, a máte v ruce seznam úkonů, ze kterých ještě není nic hotovo, říkáte si, jestli tenhle ročník není poslední. Ale asi jen do příchodu prvních dětí a dobrovolníků. Právě skutečnost, že na této akci spolupracuje vynikající parta lidí, je to, co jí umožňuje přežití.

Spolek čarodějnic mne požádal, abych touto cestou poděkoval:

Dárcům finančních prostředků: městu Roztoky, panu Houserovi - Autoservis Houser, panu Pohlovi - Stavební firma Pohl, panu Šindelářovi - Dům služeb Lidická ulice, panu Bohatému - Immocar, panu Šnajdrovi - Euroclean, panu Těšíkovi - Renova, panu Procházkovi - Prokos a soukromé školce Žirafa.

Poskytovatelům hlavních cen: panu Líbalovi - NokianTyres, panu Filipu Švarcovi - Filmedia, společnosti Auto Šídlo a paní Maixnerové - Papírnictví Cyrani.

Poskytovatelům ostatních cen: panu Müllerovi - Železářství Žalov, paní Čabelkové - Zdravá výživa, panu Pyszkovi - Roztocká vinotéka, panu Malečkovi - Premium Outlet Stopka, ABC Academy, paní Michaele Brabcové, slečně Vikince Dostálové, paní Svobodové - Lékárna Roztoky u Prahy, paní Trmalové - Fitness Wellness centrum Roztoky u Prahy Via Vestra, rodině Pastyříkových, Polesných a Forejtových, paní Pírkové - Nikís.

Za pomoc při organizaci: paní Mirce a Evě Lešnerovým, Sboru dobrovolných hasičů, technickým službám, Řeznictví Zrůbek, paní Zuzaně Slancové, roztockým Poupatům a Sokolu Roztoky.

Za výrobu kouzelně "krásných" čarodějnic: mateřským školkám Přemyslovská, Havlíčkova, Spěšného, ABC Academy a Žirafa.

Za krásná taneční vystoupení: dětem z MŠ Spěšného, ABC Academy, dětem z tanečních kroužků Lucie Kárové-Šrámkové a roztockým Odkvetlým poupatům.

Za kvalitní hudební produkci: skupinám Vlasta a Pavla a La Vrz.

Za pomoc při organizaci dětských soutěží: Nele Uvarovové, Anetě Caithamlové, Haně Roškotové, Matyáši Vavřínovi, Pavlu Jonášovi, Denise Kosíkové, Haně a Jiřímu Blažkovým, Marcelu Mojžíšovi, Tomáši Bělohlávkovi, Kateřině Krajinové, Elišce Běhounkové, Vildovi Šmolovi, Martině Studentské, Vojtěchu Adámkovi a Ondřeji Svobodovi.

A také všem ze Spolku čarodějnic, kteří se společně s Evou Uvarovovou a Terezou Cihlářovou každoročně podílejí na přípravě a realizaci akce. Děkujeme všem, kteří se letos akce zúčastnili a pochopili, že je hlavně pro děti. Těšíme se na vás příště, a protože nejsme uzavřenou komunitou, uvítáme v našich řadách nové zájemce o spolupráci - pokud máte chuť se podílet na tradiční, roztockými dětmi oblíbené akci, jste vítáni. Přejeme krásné léto.

Z pověření Spolku čarodějnic

Jiří Blažek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.