Dětské středisko v plné kondici

V minulém Odrazu byl otištěn dotaz paní Razimové stran fungování roztockého dětského střediska. Poněkud jsem se podivil, proč se taková věc objevuje v místním tisku, a s paní Razimovou se spojil přímo, nicméně odpověď by mohla zajímat více čtenářů, a proto ji dáváme k dispozici.

Je pravda, že minulý rok byl pro dětské středisko v Roztokách, které provozuje naše společnost, složitý. Z nejrůznějších důvodů došlo k obměně několika lékařů. Například MUDr. Brejchová se rozhodla odejít do důchodu, MUDr. Kozák odešel na kliniku do Mnichova atd. Bohužel, shodou náhod se změny udály v poměrně rychlém časovém sledu a naprosto chápeme, že to někteří rodiče mohli nést s obavami. Jsme si vědomi, že každá změna dětského lékaře je vždy pro rodiče obtížná, proto mezi naše hlavní priority při hledání jejich nástupců patřil - kromě odbor-nostních a osobnostních kvalit - také výhled na to, aby v Roztokách setrvali dlouhodobě. Věřím, že se to podařilo a že vám naše roztocké středisko může kromě přívětivého prostředí moderně vybavených ambulancí, dlouhé ordinační doby (až 50 ordinačních hodin týdně, z toho dvakrát v týdnu od 8 do 18), systému objednávání na konkrétní čas, díky kterému se nám podařilo výrazně omezit čekání, důsledně oddělených čekáren pro zdravé a nemocné děti a dalších výhod, nabídnout i špičkové, a hlavně stabilní personální obsazení. Ambulantní zdravotnictví je v ČR privátní a město s ním nemá v podstatě nic společného.

Problémy je třeb a hledat především jinde - v nezvládnuté koncepci zdravotnictví a zdravotnického vzdělávání, kvůli které máme nevhodnou věkovou strukturu lékařů, kteří se navíc zároveň mohou svobodně rozhodnout i pro práci v zahraničí. Z toho důvodu je v případě některých lékařských odborností (zubní lékaři, praktici, dětští lékaři, ale i gynekologové či psychiatři) personální situace ve zdravotnictví velmi nepříznivá (mimo Prahu a střední Čechy někde až kritická). V rámci poskytování péče roztockým občanům se však naše společnost snaží i v takto nesnadném prostředí, abychom našim pacientům poskytovali co nejlepší péči a služby.

Tomáš Šalamon
jednatel Zdravotnického zařízení s.r.o.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.