Dětský den na Tyršově náměstí v Roztokách

Na páteční odpoledne prvního června připravilo město Roztoky dětem k jejich svátku slavnostní program v parku na Tyršově náměstí. Role organizátora se ujalo občanské sdružení Roztoky - město pro život, které má s podobnými akcemi letité zkušenosti.

Již týden před dnem D znepokojovala organizátory nepříznivá předpověď počasí, které bývá u akcí pod širým nebem základním předpokladem úspěchu. Představa, že desítky hodin příprav odplaví déšť, nebyla příliš příjemná. Skutečně, celé páteční dopoledne v průběhu příprav zkrápěly trávník (mimochodem perfektně posekaný Technickými službami) časté přeháňky podporované poryvy studeného větru. V parku proto vyrostly stanové přístřešky, pod kterými se ukryla zvuková aparatura a výtvarná dílna, a pro další stanoviště posloužily velké deštníky ochotně zapůjčené restaurací Sokolovna a hotelem Academic.

Ve 13 hodin program začínal ještě za doznívajících přepršek, ale postupem času se naštěstí počasí umoudřilo a stále častěji se objevilo i slunce, takže nakonec mohl celý program proběhnout bez omezení.

Velkou část vystoupení obstaraly dětské soubory - ať už pěvecký sbor Roztocké děti, či Aerobic klub Roztoky, děti z tanečního oboru roztocké ZUŠ nebo spontánní formace Dandies s vlastními choreografiemi na melodie z muzikálu Pomáda.

Proběhlo i představení Tři pohádky s písničkou profesionálního Divadla Pohádka, jehož členy je nutno obzvlášť pochválit za odolnost, s níž přestáli i poslední přeháňku během představení. Celým odpolednem provázel dětskými písněmi Beruška Band.

Pro malé účastníky byly připraveny drobné úkoly na sedmi stanovištích, mezi nimiž byly mj. výtvarné dílny (jedna pod stanem, druhá v nově otevřeném obchodě s výtvarnými potřebami) či historická střelnice. Celkem organizátoři zaregistrovali na tři sta soutěžících. Po splnění úkolů byly děti zařazeny do závěrečného losování o desítky cen od sponzorů. Největším hitem byly ceny na motivy známého kresleného seriálu o ovečce Shaun od společnosti Quido Bergmann, pozadu ale nezůstali ani další dárci - ČEZ, Mladá fronta, Osram, Albert a město Roztoky. Ceny předával starosta města Jan Jakob, který zároveň také přiložil ruku k dílu a celé odpoledne neúnavně vypisoval a podepisoval pamětní listy.

Tradičními účastníky slavnosti byli i členové Sboru dobrovolných hasičů s ukázkami hasičské techniky. Také jim patří dík za neocenitelnou pomoc při realizaci akce.

Možnosti zábavy byly dovršeny pouťovými atrakcemi, z nichž kolotoč a skákací hrad byly pro děti zdarma. Největším tahákem však byl aqua-zorbing, který jsme v Roztokách zažili poprvé. Celá akce byla financována z daru Letiště Praha, dále ještě přispěly Přemyslovské střední Čechy, o.p.s. (podpořily grantem sbor Roztocké děti) a Ing. Dana Švihálková - účetnictví a ekonomické poradenství.

Potřebnou přípojku na elektřinu poskytl za mírný poplatek Sokol.

Všem jmenovaným patří velký dík za to, že se Dětský den na Tyršově náměstí vydařil. K nim ještě přidejme členy pořadatelského sdružení a jejich dobrovolné pomocníky. Vše pak proběhlo v režii neúnavné Vlaďky Drdové, bez jejíchž nápadů a nevyčerpatelné energie by podobná akce nebyla vůbec myslitelná. (A autor článku doufá, že opět nastane doba teplých večeří.)

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.