Dětský svět a móda ve 20. století

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás srdečně zve na výstavu uspořádanou ze sbírky Miloslavy Šormové.

Po dvou výstavách historických kočárků, které měly nesmírný úspěch u široké veřejnosti, máme tu čest přivítat v našem muzeu další obdivuhodnou sbírku paní Miloslavy Šormové, která se rovněž vztahuje k dětství. Vystaveny zde budou dětské oděvy a doplňky od batolete po pubertu, dětské kroje, dobové fotografie a materiály vztahující se k tématu z let 1900-1980.

Autorka ke své výstavě uvádí:

„Souběžně se sbíráním dobových kočárků jsem se snažila utvořit sbírku dětského odívání běžného ve 20. století. Dovoluji si vám představit z velké úcty a obdivu k výrobcům a především k přístupu a práci individuálních tvůrčích rukou v minulosti svou snahu o záchranu toho, co bývalo při pohledu nejenom na naše ratolesti radostí. Svůj dík posílám do minulosti a svou práci, která mě nekonečně těší, předkládám pro vzpomínku na chvíle pro většinu z nás jedny z nejšťastnějších.“

21. září 2012-6. leden 2013 Galerie/Kabinet Vernisáž výstavy dne 20. září 2012 v 17 hodin

V souvislosti s touto výstavou bychom rádi připomněli, že máme stále zájem o dobové fotografie. Připadá nám velmi zajímavé doplnit výstavu fotografiemi, kde jste Vy, Vaši sourozenci, rodiče, prarodiče, partneři atd. v dětském oblečení, ale pozor, jedná se zde o období mezi lety 1900-1980!

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Eva Koktová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.