Díky za pomoc potřebným

Na některé články v našem Odrazu se ani reagovat nechce. Ten o sbírce na Blešáku, který napsala do listopadového čísla paní Ladislava Jakobová, je ale pravým opakem.

Je bezvadné si přečíst, že se v Roztokách, městě s desítkami kulturních a společenských podniků pořádaných roztockými a žalovskými spolky, najde nemálo dobrých lidí s citem pro potřebné. Potřebnými myslím přirozeně uprchlíky, hlavní mediální téma posledního půlroku. Nechci na stránkách výlučně lokálního periodika zabřednout do pro - či proti běženecké polemiky, té čteme v celostátních médiích dost - a to jsme země, které se uprchlíci obloukem vyhýbají.

Těší mne ale, že se na akci podpořené naším městem charitativní sbírka odehrála, a připojuji svůj srdečný dík. Samozřejmě musím napsat, že to je v duchu těch lepších roztockých tradic, představovaných každoroční sbírkou v Husově sboru pořádanou péčí Jarmily Kučerové.

Přidám rád informaci o tom, jak přispěli pomocí běžencům tomíci, členové Asociace turistických oddílů mládeže, která má v našem městě republikové ústředí.

V prosinci vyrazil dvakrát náš spolkový Ford Transit do Srbska. Jednou do obce Šid, podruhé do Bělehradu. Tomíci a skauti a také lidé zcela nespolkoví, mladí a nelhostejní, strávili celkem asi deset dní pomocí "tlupám" běženců. Vozili po Srbsku potřebný hygienický materiál, rozdávali vodu, oblečení, pomáhali uprchlíkům v orientaci. Neřešili selhání či neselhání vnější ochrany evropských hranic, nežvanili, konali. Trochu jsem váhal, zda tuto aktivitu v Odrazu zveřejnit, ale ford startoval z našeho města, proč to nenapsat. S hrdostí dodám, že ho jednou řídil mladý odchovanec našeho oddílu tomíků, podruhé moji mladí kolegové ze spolkového náčelnictva.  

Nesedí vám k tomuhle článku slovo tlupa? Není moje - já jen nevěřícně poslouchal výrazivo našeho exprezidenta Klause v Partii Primy 3. ledna. Tam se to tlupami a hordami na adresu běženců jen hemžilo.

Tomáš Novotný
místostarosta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Nesouhlasím se svým předsedou | Stanislav Čáslavka
Zastupitelstvo se distancovalo | Tomáš Novotný
Jak na Nový rok... | Jaroslav Drda
Hrr na dlažbu! | Tomáš Novotný

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.