Divadélku Kvítko bude čtyřicet

Dne 9. října 2016 Divadélko Kvítko zahajuje svou 40. divadelní sezonu. Přesně v květnu 1977 byl čtyřmi roztockými nadšenci M. Pejřilem, J. Zoubkem, I. Zoubkovou a Z. Záhořem založen divadelní soubor Kvítko, jenž chtěl navázat na divadelní tradice Sokolského divadla, které ukončilo svou činnost v roce 1952. Postupně se přidávali další a další nadšenci a divadlo pro děti se hrálo v Roztokách a okolí, na přehlídkách okresních, krajských i celostátních.

V osmdesátých letech se nám podařilo ze sklepních prostor v Nádražní 23 vybudovat vlastní divadlo - Divadélko Kvítko. Hrálo se každou neděli a sál byl plný, po roce 1989 diváků trochu ubylo, ale i soubor trochu prořídl, asi to bylo dobou. Diváci si postupně našli cestu do divadla, a tak jsme pro velký zájem hráli i dvě představení.

Po roce 2010 jsme se museli s divadlem vystěhovat z důvodů demolice celé budovy v Nádražní 23.

Panem majitelem nám bylo sděleno, že ve svých stavebních záměrech s výstavbou Divadélka Kvítko nebo třeba jiným kulturním stánkem do budoucnosti počítá. A tak jsme se vrátili tam, kde to všechno začalo - do Sokola.

Naše zdokumentovaná minulost, fotky, kronika, plakáty, články aj. za 40 let, je k vidění na výstavě Očima generací na Zámecké půdě ve Středočeském muzeu od 27. 9. až 15. 10. V rámci festivalu Očima generací, který se koná 15. 10., také ve Středočeském muzeu můžete vidět naše dvě představení: od 14 hodin Malé Kvítko s divadelní hrou Záměna aneb o zlé paní Josefíně a od 15.30 pohádku Koblížek na cestách.

Děkujeme všem dobrovolníkům, příznivcům, nadšencům a divákům za přízeň, která za těch 40 let byla vrchovatá, a do dalších let přejme Kvítku, AŤ ŽIJE.

Marie Bartulíková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.