Dobré a špatné zprávy o hromadné dopravě

Zajištění hromadné dopravy v posledních dnech přineslo dvě dobré zprávy a jednu špatnou.

Dobrá zpráva:

Nové autobusy na lince 340

Od 19. září začaly na lince 340 jezdit dva nové autobusy, které jsou nízkopodlažní a šetrnější k životnímu prostředí. Díky tomu bude na této lince 55 % spojů bezbariérových, což zajisté ocení senioři i rodiče s kočárky. Děkuji Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, který tyto dva nové vozy pořídil v rámci dotace z Regionálního operačního programu regionu soudružnosti Střední Čechy 2007-2013.

Špatná zpráva:

Vlaky soukromé společnosti v Roztokách nezastavují

Na konci září zavedla soukromá společnost Arriva nový vlakový spoj mezi Prahou-Masarykovým nádražím a Kralupami nad Vltavou. Těchto nových osm párů spojů však nezastavuje v Roztokách. To považuji za nešťastné jak pro roztocké občany, tak vlastně i pro tuto společnost. I proto jsem představitele společnosti oslovil a jsem přesvědčen, že naše jednání povedou ke zdárnému konci, tedy že i my Roztočtí budeme moci brzo služeb společnosti Arriva využívat.

Dobrá zpráva: Schválena trasa linky na Solníky a do Únětic

Proběhla zkušební jízda snad již brzy prodloužené linky 359 z Únětic k roztockému nádraží. Následně rada města schválila její trasu a nové zastávky (u dětského hřiště na Masarykově ulici ve směru na Solníky, na Masarykově ulici za křižovatkou s ulicí Čáslavského směrem k Tyršovu nám. a konečná zastávka u křižovatky Riegrovy ulice a Běliny). V tuto chvíli vyjednávám o spolufinancování se Středočeským krajem a se sousedními Úněticemi. Podle toho, jak tato jednání dopadnou, bude stanoven počet spojů a upraveny jízdní řády. Půjde-li všechno, jak má, dočkáme se této linky v prosinci.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.