Dopis z Náchoda

Vážený pane starosto,

lidé i politici se jeden na druhého povětšinou obrací v záležitostech, kdy od sebe něco potřebují (podpořit projekt, dotaci, sehnat „hlas“). Možná Vás proto překvapí, že tento můj dopis je iniciován úplně jinou potřebou - potřebou vyjádřit své poděkování.

O první adventní neděli jsme v našem městě (stejně jako v mnohých jiných) slavnostně rozsvěcovali na náměstí vánoční strom. Byla to krásná atmosféra, sešly se stovky obyvatel a společně s naším děkanem, otcem Partykou, jsme se lidem pokusili „otevřít srdce“. Abychom na tento úkol nebyli sami, přizvali jsme si na pomoc vaše roztocké vokální těleso Marika Singers.

Jejich koncert v kostele sv. Vavřince byl pro nás obrovským kulturním zážitkem, a přestože Náchod žije velice kulturně (každoročně pořádáme v Náchodě a okolních obcích desítky koncertů), mohu bez obav říci, že toto vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu, co naše město za posledních 10 let vidělo a slyšelo.

I když se jedná o amatéry, tak výkony, které podávali během vystoupení, byly naprosto profesionální, a to jak sólistů (dětských i dospělých), tak celého tělesa. Diváky a posluchače, kterých přišlo do kostela přes 200, uchvátil také pozoruhodný výkon paní dirigentky. Její temperament a energie, které po celou dobu koncertu vyzařovala, byly výjimečné. Neobyčejná atmosféra, kterou diváci a Marika Singers společně vytvořili, v nás zanechala neopakovatelný zážitek. Ten si rádi zopakujeme opět v adventním čase roku 2013.

Dovolte mi, pane starosto, abych Vám poblahopřál, že vaše město reprezentuje vokální těleso, které dosahuje takovýchto vysokých kvalit a které Vám (v dobrém) mohu jenom závidět. Prosím podělte se o naše úžasné dojmy z náchodského vystoupení vokálního tělesa Marika Singers i s Vašimi občany, společně máte být opravdu na co hrdí.

Přeji Vám pokojné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.

S úctou

Jan Birke
starosta města Náchoda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.