Doprava

V čísle 11/2016 jsme s kolegou slíbili, že od nového jízdního řádu budou na lince S41 ve všední dny jezdit místo souprav 451 Regionovy. Nebude tomu tak, i když to tak ještě v době korektur listopadového čísla vypadalo. Nakonec zde ČD, na přání objednavatele dopravy, ponechaly staré soupravy. Takže soupravy, které už začaly jinde jezdit jako nostalgické vlaky za nostalgické jízdné, u nás budou ještě nějakou dobu jezdit v normálním provozu.

Zato jsme se na této lince mohli koncem listopadu a začátkem prosince a ještě i začátkem ledna svézt novými soupravami složenými z lokomotivy 163, rekonstruovaných patrových vozů a řídicího vozu se sedadly 1. třídy. Byly tu kvůli zácviku strojvedoucích. A kdo si je dobře prohlédl, mi jistě dá za pravdu, že je dobře, že u nás jezdit nebudou. Patří na trať S7 a odtud k nám přejde dostatečný počet souprav 471, který plně pokryje potřebu trati S4, pokud budou všechny soupravy 471 v pořádku. Jedna z tato souprav bude operativní záloha, takže se s ní tu a tam přece jen setkáme.

Docela mne překvapilo, že náš článek nechal asociální (to není překlep, to je vyjádření názoru) sítě celkem chladnými. Jen diskusi o případném zavedení modrých zón v Roztokách se nám nastartovat podařilo. Pozorný čtenář si jistě všiml, že jsme s Michalem nevyjádřili stanovisko, jen přání zahájit diskusi. Zavedení rezidenčních parkovacích zón je projevem zoufalství. Ale Praha v zoufalé situaci je. A vzhledem k existenci těchto zón v Praze 6 je načase začít diskutovat o tom, zda vůbec, kdy, kde a za jakých podmínek naše město může, mělo by či bude muset rezidenční parkovací zóny zavést.

Vít Calta

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Parking či neparking? | Roman Jandík
Samé lži | Tomáš Novotný
Ach, zase ten Šalamon... | Martin Matas
Zapomenutý rodák | Pavel Buchtele

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.