DOST se loučí

Vážení občané Roztok. Po osmi letech aktivní práce v oblasti správy věcí veřejných se D.O.S.T. rozhodl v následujících komunálních volbách nekandidovat. U jeho zrodu stála kauza škola - pan ředitel Voda - a snaha v Roztokách něco změnit. Děkujeme všem, kteří nás ve dvou volebních obdobích podpořili a díky kterým se DOSTU podařilo v obou volebních obdobích v komunálních volbách zvítězit.

To, že jsme minulé čtyři roky strávili prací v opozici, nám nevadí. Bylo to někdy frustrující, někdy smutné a někdy zábavné si v praxi na vlastní kůži zažít pravdivost předvolebních hesel o spolupráci, transparentnosti nebo boji s arogancí. Snažili jsme se roli opozičních zastupitelů plnit důsledně a nekompromisně. Role zastupitele je jednoduše dána slibem, který po volbách skládá a který zjednodušeně říká, že bude vždy jednat ve prospěch obce, jejímž zastupitelem byl zvolen a kterou má tu čest reprezentovat. Je velká škoda, že většina občanů Roztok se o práci svých zastupitelů vůbec nezajímá a nenavštěvuje jednání zastupitelstva, někdy s argumentem, že problematice řízení obce nerozumí. Posoudit, jestli je dané rozhodnutí pro obec výhodné či nevýhodné, může právě na základě diskusí na zastupitelstvu, a minimálně si tak udělat jasno, koho bude v příštích volbách volit a koho ne.

Nebudeme kandidovat, což ovšem neznamená, že nás správa věcí veřejných přestala zajímat. Samozřejmě budeme se zájmem sledovat práci nového zastupitelstva, rady i vedení města a podělíme se o svoje názory s těmi, kteří o to projeví zájem.

V uplynulém období jsme nabídli koaličním stranám spolupráci takovou, na jakou jsme zvyklí - koncepční, korektní a respektující slib, který jsme jako zastupitelé složili. Bohužel jsme se nesetkali s pochopením. Současná politická situace v Roztokách pro tento způsob práce ani do budoucna nevytváří prostředí. Zkrátka dáváme přednost práci před politikařením.

Omlouváme se těm, které jsme tímto krokem zklamali, ale právě u nich předpokládáme, že si na kandidátkách najdou důvěryhodné osobnosti s vlastním názorem, schopné ho prosazovat a přinést do zastupitelstva odbornost, která je tolik potřebná - a třeba i osobnosti, které své zásady a plnění slibu zastupitele nepodřídí koaličním smlouvám. Přejeme vám dobrou volbu - Roztoky budou mít takové zastupitele, které si zvolíte.

Ing. Jiří Blažek, Ing.
Jiřina Roškotová, Ing. arch. Olga Vavřínová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Odcházení | Stanislav Boloňský
K výstavbě v Roztokách | Michaela Růžková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.