Drdovo

Už nevím přesně, kde a kdy jsem to prvně slyšel. Možná před pár měsíci, před půl až tři čtvrtě rokem, kdy bylo kolem náměstí slyšet moc často jedno jméno. Od Velikonoc, přes jarní ples, Dětský den, Prázdniny s létem nekončí, Benefiční koncert atd. Tehdy neznámý vtipálek prohlásil: A jsme v Drdově...

Moc jsem si toho tenkrát nevšímal, žertuje se skoro všude, až včera mě to znovu naskočilo. Vracel jsem se totiž z jednání zastupitelstva (26. 2.), kde jsem předložil materiál o situaci v Odrazu, a hlavně protestoval proti cenzurování článku v Odraze č. 2 panem novým redaktorem Drdou, který mi vyškrtal v článku, ve kterém jsem ho kritizoval, dost podstatné věci, aniž by mě o tom alespoň předem informoval. Ale to je už asi jedno. Zastupitelstvo města se zástupně pustilo do nesmyslné debaty o smlouvě p. Kantora, která už dlouho neexistuje (L. Kantor byl pro úraz bohužel nepřítomen, takže věc nemohl ani vysvětlit, ani se bránit). Pak se dlouze jednalo o p. Šalamonovi, už asi popáté, který ,,drze“ přebírá články z Odrazu na Roztoky.com. Pan Šalamon tam též nebyl, prostě debata, jak má být. O cenzuře ani slovo: co měl chudák pan Drda dělat, když se to prý tak ,,dělá“ a musí se vejít na stránku. a i přes výmluvně alibistický dovětek pana redaktora na konci článku:

Pro mne zůstává CENZURA CENZUROU a nehodlám si na ni zvykat!

Prostě: zastupitelé vědí, že s Odrazem není něco v pořádku, že p. Drda nemůže být redaktorem Odrazu, když je jako tajemník města nadřízený všech úředníků, a těžko je jako redaktor může kritizovat. Sice to vědí, ale nehodlají s tím nic dělat, asi nevědí co nebo čekají na volby? A hle, další materiál o kontrolním výboru, který předložil p. Drda, který sám sebe navrhl na tajemníka kontrolního výboru, když se předtím dostatečně v textu pochválil a když už je tajemníkem celého úřadu a má tak hluboké zkušenosti. Došlo ještě mj. na projednání zápisu školské rady (zde je pan Drda členem společně se svou paní) a zkuste si jej vyhledat na webových stránkách města, stojí to za to!! Paní ředitelka ZŠ dala výpověď a asi se budou dít věci. Bude konkurz na nového ředitele, a tajemníkem konkurzní komise byl jmenován, hádejte kdo?

A tak mi ten loňský vtípek došel. Doufám, že stihnu 1. 3. v Academiku Maškarní ples, který uvádějí manželé Drdovi, zajdu na Country bál 8. 3., kde hrají a zpívají kupodivu též.

Už vím, kde jsme. Jsme...

René Šefr
člen zastupitelstva města

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.