Druhý ročník Dne dětí a seniorů

Je druhé zářijové sobotní dopoledne a na louce před městským úřadem se právě chystá druhý ročník Dne dětí a seniorů. Sluníčko všem per-moníkům na práci svítí a zanedlouho si začínají naši nejmenší návštěvníci užívat společné radosti ve skákacích hradech, při hašení „hoří-cího“ domku, zdolávání skoku přes potok a mnoha dalších aktivit. U kouzelného stolku s nápisem „malování obličejů“ se začíná vytvářet točitá fronta a po louce se prohání stále více pohádkových bytostí. Nejen děti tráví mnoho času v obležení ohrádky plné živých zvířátek. Začínají přicházet i naši milí návštěvníci z řad seniorů. Se zájmem sledují aktivity dětí, divadelní a taneční vystoupení. S bezprostřední přívětivostí si s námi povídají, vyprávějí nám své zážitky a paměti o lidech z obce i o proměnách už mnohdy pro nás zapomenutých míst. Návštěvníci všech generací se shlukují u záchranářského vozu ASČR, ve kterém tým profesionálů pod vedením Michala Černého trpělivě měří každému svému „pacientovi“ tlak, puls a hladinu cukru v krvi.

Když jsem vstupovala do roztocké politiky, chtěla jsem se zabývat více potřebami našich seniorů. Společně s kolegy ze sociální a zdravotní komise se nám podařilo prosadit tísňové volání v domě s pečovatelskou službou, které se již osvědčilo v praxi. (Při náhlé zdravotní nevolnosti si díky tomuto systému jeden z nájemníků přivolal okamžitou pomoc a byl převezen do nemocnice). Den dětí a seniorů byla další myšlenka, kterou se mi s kolegy z komise podařilo zrealizovat.

Děkuji našim roztockým babičkám a dědečkům, kteří přijali pozvání ke společnému stolu, kteří nás obohatili svými životními zkušenostmi i moudrostí, se zájmem sledovali hemžení a švitoření dětí i připraveného programu. Viděla jsem dětskou radost a slyšela smích našich seniorů. Děkuji Jarušce Černochové, která se jako zástupkyně z řad seniorů pustila do práce s námi a pomáhala dětem se zdoláváním úkolů. Děkuji maminkám a tatínkům, kteří přišli společně se svými dětmi. Dále srdečně děkuji svým kolegům ze sociální komise Mirce Kalinové, Jitce Kazimourové, Míše Matysové a Michalu Černému. Evě Skalníkové za vždy precizní práci a obětavou pomoc. Simonce Mádlové z Mateřského centra Rožálek za trpělivou pomoc s přípravami i průběhem dětských aktivit a zapůjčení her. Dobrovolným hasičům města Roztoky za jejich silné ruce a dobrá srdce. Panu Sládkovi z Technických služeb, který mě svou dobrou náladou i o víkendu vždy překvapí. Manželům Laštovkovým za zajištění malé zoologické zahrady. Tomáši Ivanovi za zapůjčení aparatury. Taneční skupině DANCERS 4 YOU za parádní vystoupení. Děkuji také své kamarádce Markétě Líznerové.

Děkuji Letišti Václava Havla, které nám na Den dětí a seniorů poskytlo finanční příspěvek.

Marie Šlancarová
předsedkyně zdravotní a sociální komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.