EET? To neprodáváme

Na začátku listopadu jsem se v jedné vietnamce zeptal pana prodavače, co říká na EET. Dočkal jsem se strohé odpovědi..."to neprodáváme"..

Registrační pokladna
Registrační pokladna | ilustrační foto | mF

V odpovědi bylo vystiženo vše. Byla to přesná charakteristika připravenosti projektu, kterým se pan Babiš snaží zničit drobné podnikatele, kteří konkurují jeho holdingu. ČSSD zase nevidí v podnikatelích svůj elektorát a živnostníky by nejraději poslala k pásům do fabrik nebo řetězců, kde by se mohli zapojit do odborářské práce. Všichni si jistě vybavíme označení "paraziti" ministra Mládka, kterým před volbami živnostníky častoval - to je přesně to, co si socialisté o Vás podnikatelích opravdu myslí.

O elektronické evidenci jsem se bavil i s roztockými podnikateli a několik z nich vážně zvažovalo, že podnikaní zabalí. Ne proto, že by nechtěli platit daně, ale proto, že té státní buzerace mají už plné zuby. Chtějí se věnovat podnikaní a ne papírování, nechtějí mít sevřený žaludek z obavy z možné kontroly, která by nedejbože našla nějakou byť neúmyslnou chybu. Někteří jsou v důchodu, technologie jsou pro ně komplikované sci-fi, což je pochopitelné a není na tom nic zlého. Naše město tak možná přijde o některé služby, které doteď přežívaly na hranici ekonomické rentability. Některé hospody možná zdraží, takže ve finále vyšší náklady zaplatí koncový spotřebitel – těch ale zase o něco ubude.

Pevně věřím, že politická situace bude po volbách v příštím roce jiná a EET se podaří zrušit.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města
Předseda ODS Roztoky

 

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

O cem to je? Uvod do clanku

O cem to je? Uvod do clanku slibuje nejakou zapletku, myslenku, ale pak to najednou utne veta "Pevně věřím, že politická situace bude po volbách v příštím roce jiná a EET se podaří zrušit."

nepodaří

náhlý nárůst tržeb o 100% se nedá vysvětlit jinak, než masivními krádežemi podnikatelských polobohů
Na fiktivní minimální mzdy už tolik nezbude co? Tihle experti tak vytvářeli masu živořících nemocných a penzistů díky směšným odvodům. Z toho plynoucí společenské nebezpečí ovšem tihle géniové nedokázali ani zahlédnout.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.