Famózní představení Soni Červené

Na začátku června jsme měli v historickém sále zámku jedinečnou možnost vyslechnout program Česká a světová tanga v podání uskupení Bona Fide Tango a zejména legendární Soni Červené.

Tato česká operní pěvkyně a herečka je úctyhodná nejen pro svůj obdivuhodný věk (90 let), ale zejména pro to, co v životě dokázala. Po začátcích v brněnském divadle přešla do berlínské opery Unter den Linden. Od roku 1962 žila v emigraci. Její nejslavnější rolí byla Carmen, kterou zpívala na nejpřednějších světových scénách. Je nositelkou mnoha ocenění včetně Thálie či státní medaile Za zásluhy.

Program zahájil soubor Bona Fide Tango v čele s akordeonistou Ladislavem Horákem. Jejich preciznímu vystoupení dá se říci již tradičně, ale rozhodně neotřele dominovaly skladby argentinského skladatele Ástora Piazzolly. Jejich přednes byl špičkový, ale zároveň působil mile rozverným dojmem. Před koncem prvního bloku posluchače potěšila naprosto neuvěřitelným a procítěným podáním argentinských tang Soňa Červená. V jejím přednesu byly znát i její bohaté herecké zkušenosti, které dodaly vystoupení další rozměr. Druhá půle vyvrcholila českými písněmi Tango pro Soňu a Písnička z mládí, kterou zkomponoval otec Soni Červené Jiří.

Soubor Bona Fide Tango hrál ve složení Petr Grau (flétna), Jakub Janský (housle), Ladislav Horák (akordeon), Jaroslav Novák (kytara) a Petr Dvorský (kontrabas).

Za organizaci tohoto jedinečného zážitku je zapotřebí poděkovat panu Václavu Pavíkovi a jeho agentuře Rosa Coeli.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Městská knihovna informuje | Michal Špaček
Ateliér JoE v plenéru | Lada Krupková Křesadlová
Z Levého Hradce | Tomáš Novotný

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.