Festero

Roztoky, 15. 9. 2012

Divadla, tanec, hudba, šerm, kejklíři, hrnčíři, řezbáři, skláři, výtvarné dílny, medovina, víno, burčák a ještě mnohem víc na jediné a jedinečné akci.

Třetí zářijovou sobotu se v parku na Tyršově náměstí odehraje již 7. ročník Roztockých řemeslnických trhů. Pro návštěvníky bude opět připraveno množství stánků s rukodělnými výrobky z nejrůznějších materiálů. Těšit se můžete například na originální oděvy, šperky, hračky, různé užitečnosti ze dřeva nebo keramiku všeho druhu včetně ozdobně drátované a na mnoho dalšího. Pro každého se zde jistě najde to pravé a nějakou tu maličkost pro radost si domů jistě přinese.

Uvidíte také, jak se věci vyrábí a některé techniky si i sami budete moci vyzkoušet. Chybět nebudou ani věci praktičtější jako například koření, kvalitní domácí sýry či přírodní kosmetika.

Pro zahnání hladu a žízně bude na výběr z mnoha druhů občerstvení od dobrého vína, trdelníků, koláčků a perníčků, medoviny až po výběr té nejlepší whisky.

I tentokrát se děti (a nejen ony) budou moci vyřádit ve výtvarných dílnách, ze kterých si pak odnesou vlastní originální výrobek.

A protože Festero nejsou jen řemeslnické trhy, ale i akce mnoha stylů a mnoha žánrů, je i letos připraven bohatý program.

Letos to budou výjimeční muzikanti Pohřební bratrstvo Jefraima Kadiše, divadlo pro malé i velké představí Milan Hugo Forman, roztančí vás Richard Tesařík, zatančí půvabné tanečnice Hortus Gratiae, Honza Hrubec přiveze své Dřevěné divadlo, žonglér, kejklíř a akrobat Erik předvede kousky, ze kterých se vám bude tajit dech, ukázky středověkých zbraní předvedou šermíři Bagaar, do dalekého Irska pozve taneční skupina Seamróg a na závěr zahraje výborná kapela Vintage Wine.

Po celý den pak budou připraveny dětské hry, výtvarné dílny, dětská střelnice a další atrakce.

Přijďte se podívat 15. září do roztockého parku, určitě nebudete litovat. (redakčně kráceno)

David Král

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.