Festero 2015

V sobotu 19. září se Tyršovo náměstí rozezní desátým ročníkem řemeslných trhů. Ty vás ani letos neochudí o pestrou nabídku nejrůznějších tradičních i netradičních řemesel. Najdete zde hotovou záplavu rukodělných výrobků z rozličných materiálů - hedvábné šátky, voňavá mýdla, ještě voňavější polštářky s levandulí, zdobené perníčky, šperky, ošatky a košíky, výrobky řezbářů a brašnářů, originální oblečení, keramiku všeho druhu, Honza Volf opět přiveze své originální kalendáře a zápisníky. Prostě všechno možné i nemožné, krásné i praktické.

Mlsné jazýčky jistě zaujme široký výběr dobrot, které bude možné na letošním festivalu ochutnat. Občerstvení bude klasické i veganské, slané i sladké, jako například koláčky a muffiny. 

Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o oblíbenou kávovarnu s nabídkou kvalitní kávy a pro žíznivé bude připraveno též pivo, víno, burčák, medovina a domácí limonády.

Pro zvídavé zde budou ukázky tkalcovského a kovářského řemesla a také kamenická dílna, kde si budete moci práci kameníka sami vyzkoušet. Chybět nebude ani výtvarná dílna a střelnice.

V programu se představí například oblíbené divadlo Anima Candida či stálice této akce taneční skupina Seamróg. Vystoupí také taneční skupina roztocké ZUŠ a divadlo Kejklíř se známou pohádkou Hrnečku, vař. Bavit vás budou i kejklíři ze skupiny Agripa a další. 

Hudební nadšence nalákáme hlavně na skupinu S.Q.O.S.T. Tito výborní hudebníci vás zaujmou muzikou 60. a 70. let, ale nebrání se ani novějším vlivům.

Těšíme se na vás 19. září od 10.00 v parku na Tyršově náměstí.

Tereza Hejná

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.