Festival Jelení ListoPádění aneb Kultura za rohem

Roztoky jsou kousek od Prahy, kde najdete širokou nabídku kulturních akcí. Přesto hlavně pro rodiny s malými dětmi může být výhodou možnost navštívit divadelní představení kousek od domova. Program roztockého festivalu Jelení ListoPádění letos nabídl řadu představení, která dle ohlasu diváků byla velkým zážitkem. Vysoká umělecká úroveň vystupujících souborů, nepodbízivost, esteticko-výtvarný zážitek. Tak popisují diváci čtyři vystupující soubory. Divadelní školička ze Svitav s představením Chlebová Lhota nedorazila z důvodu nemoci. Představení bylo přesunuto na jaro. Skvěle zaskočila Mirka Vydrová. Na své si přišly děti všech věkových kategorií, začínalo se představením pro nejmenší a odpoledne vrcholilo Příběhem z říše fantazie pro dospívající děti. Některým dětem se po skončení vůbec nechtělo domů.

Závěr festivalu v Úněticích byl plný (I)idolů. Do Kravína zavítalo Divadlo DNO s představením IDOLLS a nechyběla samozřejmě kapela SEN. Jó, milá fanynko, jó milej fanoušku, jasně že to bylo vo dost hustejch (I)idolech, ke kterejm vzhlížíme a kterejma chceme bejt. A byla to legrace a někdy trochu smutná a kapela zahrála k tanci i k poslechu i po představení. Festivalový večer uzavřel Plíživej Patach s povltavským klezmerem a my tančili a tančili a...

Nový roztočí dům potřebuje každou ruku

Hrubé práce jsou hotové. Stále však je třeba řada dodělávek, na které plně nevystačují finanční prostředky. Hledáme pomocníky na následující práce: malování, broušení a natírání podlah, úklid, pokládání dlažby atd. Brigáda se uskuteční v termínu 24. až 27. ledna. Uvítáme i odborné práce v oboru instalatérství. Pro bližší informace, případně nabídky se obracejte na Jitku Tichou: roztoc@roztoc.cz, mob. 775 889 941.

Krátké ohlednutí za rokem 2012

Neradi bychom unavovali dlouhou bilancí celoroční činnosti. Proběhla řada akcí, kurzů, dílen, řada setkání, společně prožité radosti. Proto jen krátce. Rok 2012 byl nelehký hlavně z důvodu stavby nového domu. Všem, kteří nám na této cestě pomáhali, podpořili nás, děkujeme.

Jednou z posledních akcí roku 2012 byl KNIHOTOČ, vánoční knihkupectví. Díky mnoha dobrovolníkům se podařilo vytvořit úžasnou atmosféru. Letos se poprvé konal i v Úněticích. Výtěžek z prodeje putuje též na stavbu. Všem čtenářům Odrazu přejeme vše nejlepší v novém roce. Ať se nám všem v Roztokách žije spokojeně.

Za sdružení Roztoč

Jitka Čechová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Masopust 2013 žije! | Sdružení Roztoč
Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.