Fotbalový podzim

Vážení sportovní přátelé, právě nám skončila podzimní část fotbalové sezony 2014/15.

Všechna naše mužstva dokázala skončit na předních místech svých soutěží.

To je pro náš oddíl velkým úspěchem, a hlavně závazkem a příslibem do budoucna.

Když vezmu postupně jednotlivá mužstva, musím začít u našeho áčka.

To prošlo celou podzimní částí bez ztráty jediného bodu a po 13 vítězstvích vedou s náskokem pěti bodů před druhou Kosoří. Třináct vítězství je spolu s jarní řadou dvanácti vítězství celkem 25 mistrovských utkání za sebou bez porážky a bez remízy. To si myslím, že nemá v žádné jiné soutěži obdoby. Předvádíme útočný fotbal se snahou soupeře přestřílet. V našich zápasech padá poměrně dost gólů, což je jistě atraktivní pro diváky, ne už tolik pro trenéry a vedení.

„A“ mužstvo

III. třída Praha-západ

1. místo

„B“ mužstvo

IV. třída Praha-západ

3. místo

Dorost

I. A třída Středočeského kraje

4. místo

Starší žáci

Okresní přebor Praha-západ

2. místo

Mladší žáci

Okresní přebor Praha-západ

3. místo

Starší přípravka

Okresní přebor Praha-západ

4. místo

Mladší přípravka

Okresní přebor Praha-západ

1. místo

Pevně všichni věříme, že budeme na jaře pokračovat ve stejném duchu a že se nám konečně podaří postoupit do okresního přeboru. Ale vše je ještě daleko a určitě nechceme nic zakřiknout.

Naše béčko si vede také velmi dobře, čehož je podzimní třetí příčka určitě důkazem.

Schází se v poměrně hojném počtu, i když je někdy potřeba pomoci od hráčů áčka nebo dorostu.

Béčko také předvádí líbivý fotbal, na který chodí poměrně dost spokojených diváků. Nebýt několika zbytečných výpadků, mohlo být naše postavení v tabulce ještě lepší.

Pokračujeme mužstvem dorostu. To letos jako jediné z našich mužstev hraje Středočeskou krajskou soutěž. Výsledky máme jako na houpačce v duchu „bohatým bereme, chudým dáváme“. Znamená to, že jsme sehráli několik velmi hezkých zápasů proti soupeřům z popředí tabulky, ve kterých jsme mnohdy zvítězili. Potom přijde zápas proti relativně slabšímu soupeři a my prohrajeme.

Ale věřím, že na jaře budeme pokračovat spíše v těch lepších výkonech a na konci sezony budeme všichni spokojeni.

Starší žáci po loňské nepříliš povedené sezoně ve Středočeském kraji si letos vše vynahrazují opět v okresním přeboru. Začali vyhrávat, mít radost z fotbalu, což se projevilo nejen na výsledcích, ale i na prozatímním umístění. Škoda jen, že některá vítězství jsou zbytečně upracovaná a na předváděnou hru se nedá moc koukat. V dalších zápasech je to naprosto odlišné, hezká hra, hezký fotbal. Jak na houpačce. Navíc někteří hráči úspěšně nastupují i za mužstvo dorostu.

Mladší žáci po výměně trenérů pokračují ve výkonech z uplynulé sezony. Prozatímní třetí místo je odrazem jejich skutečných možností. Po odchodu některých opor do starších žáků je mužstvo úspěšně doplňováno kluky ze starší přípravky.

Starší přípravka se snaží o technický fotbal plný přihrávek, čímž mnohdy soupeře přehrají. Máme hráče spíše menší, ale šikovné a technické, kteří mají problém pouze s mužstvy, ve kterých převládají silové typy. Na jaře se určitě pokusí postoupit na medailové pozice.

Na závěr nám zůstala mladší přípravka. Ta hraje svoji soutěž turnajovým způsobem. Po podzimu jsme naprosto bezpečně a zaslouženě na prvním místě. Navíc je zde spousta hráčů, kteří teprve začínají a jejichž čas už brzy přijde. Máme z nich všichni ohromnou radost. Nemusíme se o budoucnost roztockého fotbalu bát. Navíc jsou pomalu doplňováni kluky z minipřípravky.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérům, činovníkům i dalším dobrovolníkům, kteří se o hladký průběh letošní podzimní sezony zasloužili. A rodičům (hlavně maminkám), kteří k nám své děti dávají, pomáhají s dopravou, fandí a starají se o dobrou pohodu svých ratolestí. Chtěl bych pozvat všechny děti, které by chtěly hrát fotbal, ať neváhají, přijdou na hřiště a určitě se pro ně místo v nějakém týmu najde. Děkuji a přeji všem hezké prožití konce letošního roku a zvu všechny na jarní část sezony 2014/15.

Přijďte nás na jaře opět podpořit.

Tomáš Novotný
prezident SK Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

SK Roztoky, jaro 2016 | Tomáš Novotný
Fotbal v Roztokách, jaro 2016 | Tomáš Novotný
Roztockému fotbalu se daří | Tomáš Novotný
Vážení fanoušci | Tomáš Novotný

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.