Fotografování, tábory a další aktivity v Lexiku

Jak jsme slibovali, jarní pokračování úspěšného kurzu Základy digitální fotografie pro všechny začínající fotografy vypukne 17. dubna od 18 hodin. Studenti se dozvědí základní pojmy fotografie, expoziční režimy, nastavení aparátu - menu fotoaparátu - zaostřování, ISO, práce s bleskem, úpravy fotek a jejich sdílení a prezentace na internetu atd. Pro účastníky zimního kurzu a pokročilejší fotografy jsme nachystali jarní plenéry a vycházky s fotoaparátem pod vedením zkušeného lektora. Během dubna budou většinou sobotní termíny upřesňovány na našem webu. Akce, pořádaná ornitology - Vítání ptačího zpěvu, se 1. května naši studenti zúčastní s fotoaparáty jakožto podpora této pěkné ranní vycházky s odborným výkladem a s možností „ulovit“ pěkné záběry s případnou radou našeho lektora.

Fotografie si v lexikáckém vzdělávání buduje svoje místo, a tak jsme se letos rozhodli podpořit nejen dospělé fotografy, ale i ty menší. Koncem srpna se naše dveře otevřou mladým fotografům a novinářům v Letní škole fotografie a na Novinářském táboře. Předposlední srpnový týden dáme prostor fantazii s fotografií, vytvoříme almanach a redakce nadějných novinářů bude pokračovat poslední srpnový týden. Co k tomu budeme potřebovat? Nadšení, chuť se něco dozvědět i během prázdnin, vytvořit si vlastní tým, který promyslí obsah, zajistí ilustrace a fotografie, napíše články, zkontroluje pravopis a vše graficky upraví do atraktivní a čtivé podoby. Podíváme se do mediálního zákulisí pod vedením zkušených novinářů a táborových vedoucích.

Laickým novinářům a všem, kdo se dostává do styku se sedmou velmocí, se budeme věnovat v našem projektu Mediální komunikace. V současnosti náš odborný tým složený z renomovaných redaktorů sestavuje vzdělávací program pro Středočechy, kteří se od září budou moci naučit novinářskému řemeslu (jak napsat článek, natočit rozhovor, mluvit na mikrofon či kameru, kterak komunikovat s médii nejen v krizových situacích, jak vytvořit správný mediální obraz svojí organizace). Pilotní ověření programu bude bezplatné, přihlásit se je možné již nyní.

Nejen novináři potřebují komunikační dovednosti, ale komunikační schopnosti se ukáží i na takové běžné zahraniční dovolené či pracovní cestě. To je ta chvíle, kdy zúročíme naše znalosti cizích jazyků. Pokud jste se rozhodli, že už letos nebudete komunikovat jen rukama, přihlaste se na intenzivní „nalejvárny“ cizích jazyků.

Pro včasné zájemce o tábory a jazykové kurzy máme do konce dubna zvýhodněnou cenu. Více najdete na: www.lexik.cz, pište na info@lexik.cz, volejte na 739 035 000, těšíme se na vás i vaše náměty.

Za kolektiv Lexiku

Mgr. Lenka Červenková
ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.