Gabriela Jílková pokračuje letos na okruzích...

O víkendu 11.-12. 5. 2013 se konal na rakouském Red Bull Ringu šampionát zvaný „Rundstrecketrophy“, kde jeho součástí byla i třída Formula Renault 2.0. V této třídě startuje již druhou sezónu Gabriela Jílková, a proto nechyběla ani zde, aby sbírala svoje další zkušenosti. Během víkendu se počasí střídalo téměř každou chvilku, a tak nebylo nikdy jisté, jaké budou podmínky pro jezdce. Na start formulových závodů se postavilo celkem 19 vozů. V pátek byla na řadě první kvalifikace, a to na suché trati, kde si Gabriela vybojovala druhé místo do prvního závodu, který se jel v sobotu. V tomto závodu si Gabriela dojela pro 2. místo ve své kategorii, a to v těsném závěsu za prvním.

V neděli se konala druhá kvalifikace a trať byla opět na půl oschlá. Na brzdných bodech se místy držela ještě voda, a tak jezdci museli dbát na zvýšenou opatrnost. Naše jezdkyně však nezahálela a vybojovala 1. místo na startovním roštu ve třídě pro druhý závod. Ten se již odstartoval na zcela suché trati. Gabriela si po startu udržela vedení, ale v první zatáčce na ni nezbylo moc místa a měla pomalý výjezd, což pro ni znamenalo ztrátu jedné pozice. Druhou pozici si držela až do předposledního kola. Ve třetí zatáčce se jí povolila matka na levém zadním kole a bohužel musela svoji formuli odstavit v boxech se ztrátou jednoho kola.