Gabriela Jílková vybojovala další titul!

Při posledním podniku seriálu MMČR v kartingu, který se začátkem října konal na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě, se podařilo 17ti leté závodnici Gabriele Jílkové z Roztok vyhrát oba dva nedělní závody, a tím i získat již 4. titul Mistra ČR v kartingu. Ve třídě Rok senior je to titul první.

Gabriela závodí na podvozku PRAGA s motorem Vortex. Do Mýta odjížděla se ztrátou 39 bodů, a tak k vysněnému titulu potřebovala dvě vítězství. V sobotní kvalifikaci si vyjela třetí místo na startovním roštu.

Při obou nedělních závodech se hned po startu ujala vedení a svým soupeřům nedala šanci na předjetí. Díky tomuto prvenství se nominovala na Světové finále Rokcup, které se tradičně koná na italské trati South Garda. Gabriela měla letos jednu velkou premiéru, poprvé startovala s formulí Renault 2.0 v mistrovství FIA zóny střední Evropa na mosteckém autodromu.

Mezi 24 piloty se jí podařilo dojet na krásném 7. místě a v nedělním závodě si ještě o jednu příčku polepšila, když před ní skončili jen závodníci se silnějšími formulemi 3. Mezi Renaulty byla nejrychlejší.

Oficiální web: http://gabrielajilkova.webnode.cz/

PR Gabriela Jílková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.