Halový přebor Středočeského kraje žactva v atletice přinesl stříbro!

Dne 11. ledna 2015 se v hale na Strahově uskutečnil přebor středočeských atletů, na kterém nemohla chybět ani početná ekipa z Roztok. Naši atleti se neztratili! Velmi dobrým výkonem se prezentovala ve sprintu na 60 m Alžběta Spurná, která svůj rozběh vyhrála časem 9,53 s. Bohužel na finále to nestačilo, ale tento výkon naznačil, že rozhodně nebudeme „do počtu“. Vrcholem dne byl pro nás závod na 1500 m mladších žáků, ve kterém Matyáš Kohout obhajoval loňský bronz. Ze začátku byl závod rozběhnut pomalejším tempem, což se Matyáš rozhodl změnit. Od druhého kola šel nekompromisně dopředu a roztrhal desetičlenné startovní pole. Od čtvrtého kola byla vepředu již jen čtveřice nejsilnějších závodníků, u kterých bylo jasné, že si to rozdají o medaile. V předposledním kole se Matyáš pokusil o trhák, který zachytil pouze Smetana z Berouna, který až v úplném finiši Matyáše přesprintoval.

Byl to skvělý závod a Matyáš ukázal pevné nervy a bojovné srdce.