Hrr na dlažbu!

Pan Ing. arch. Komrska je ve svém článku z prosincového Odrazu nějaký zhrzený. Možná je smutný, že se nerealizovaly jeho úpravy Žalovského potoka, které přednášel svého času coby člen komise životního prostředí a které si nezadaly se Zemanovými plány na vybudování průplavu Dunaj-Odra-Labe...

Je mi přirozeně líto, že se panu architektovi nezavděčíme. Jeho článek mne však povzbudil k přemýšlení, jak souvisí jím zmíněná Zdena Braunerová s dlažbou před naším kostelem. Myslím, že třeba takhle: Když šla Zdéna jako děvčátko do levohradeckého kostelíka, uvízla jí nožka v bahně právě před brankou. Bláto se mohlo nepěkně nahrnout do bot, což byl malér - nebyly tehdy levné. To by se dnes Zdeně už stát nemohlo. Máme tam tu dlažbu.

Už zcela vážně dodám, že malá úprava před vstupem na starý hřbitov zcela jistě splnila cíl, s jakým byla provedena. Na místě není bahno, za pár měsíců přestane dlažba svítit novotou. Kámen není žádný odpad, jiní místní architekti ho po konzultaci s památkáři vybrali proto, že koresponduje s materiálem použitým při stavbě hřbitovní zdi.

Vše se vždy dá udělat lépe, věci se ale také mohou nechat bez povšimnutí chátrat, že. V opravě vchodu budeme na jaře vskutku pokračovat, tady mohu jen zopakovat svou informaci z listopadového Odrazu. Budeme tak činit ve spolupráci s památkáři.

A že místo vydláždili lidé, kteří hovoří ukrajinsky? No a? U akademicky vzdělaného člověka by jeden národnostní předpojatosti nehledal, zvláště po pětadvaceti letech, kdy šikovní dělníci z Ukrajiny v naší zemi často zastupují méně šikovné české ručičky.

Přeji panu architektovi pevný krok po všech dlažbách světa, tu užhorodskou nevyjímaje!

Tomáš Novotný
místostarosta

PS: Informační sloupky jsou vyvrácené tehdy, když je někdo vyvrátí, vandal či motorista. Naše TS je opravují dosti pravidelně. A informací je na nich (zase - péčí památkářů i obce) víc než dost, stačí jen číst - a nefabulovat do Odrazu!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.