I letos skauti protančili troje pohorky

Minulý měsíc se v roztocké sokolovně konal 2. skautský ples. Účast byla hojná a poslední návštěvníci odcházeli domů až v pozdních nočních hodinách. A co letos přispělo k tak úžasné plesové atmosféře?

Hudba kapely A-Club uspokojila jak milovníky klasických, tak i latinskoamerických tanců. Zazněly písně snad všech žánrů, takže každý si přišel na své. O tom ostatně svědčí i fakt, že parket ani na okamžik nezel prázdnotou. Ba naopak. Předtančení taneční školy Vavruška bylo oceněno bouřlivým potleskem a účastníky plesu ještě více rozpumpovalo. Velký ohlas vzbudila také pivní štafeta. Všichni bojovali jako lvi, ale vyhrát může vždy jenom jeden. Vítězný tým si odnesl unikátní dárkové balíčky Únětického pivovaru a poukaz na jednu únětickou dvanáctku pro každého člena týmu.

Tak jako loni i tento rok byla do programu plesu zařazena aukce významného skautského artefaktu. Letos jsme dražili reprodukci vzácných fotografií zachycujících slavnostní předání srubů v roztocké skautské osadě v únoru roku 1970 za přítomnosti zástupců náčelnictev českého a slovenského skautingu. Vítěz aukce fotografie věnoval našemu středisku s tím, že budou vystaveny v chlapeckém srubu, za což mu děkujeme. Vrcholem večera bylo losování o hlavní ceny v tombole. Šťastní výherci si odnesli obří šunku, prasečí hlavu a poukaz na let letadlem. Na závěr čekalo páry na tanečním parketu překvapení. Od stropu se snesla záplava balónků, které tak udělaly pěknou tečku za tím letošním skautským plesem.

Rádi bychom ještě jednou poděkovali všem, bez kterých by se skautský ples neobešel - Tělovýchovné jednotě Sokol Roztoky, Únětickému pivovaru, městu Roztoky, Základní škole Roztoky, Taneční škole Vavruška, Čerstvému masu.cz, Masu Koubek.cz, obchodu Dary přírody, hospůdce U Zvířátek, autoservisu Čermák, panu Holasovi, panu Ježkovi, panu Heislerovi, sestrám Slehovým a sdružení Roztoč. Děkujeme také skautům a skautkám, kteří se na přípravách plesu podíleli a naše díky patří i všem účastníkům.

Fotografie z plesu si můžete prohlédnout na našich webových stránkách: www.skautiroztoky.cz.

Závěrem prosíme skautské pamětníky (a nejen ty, co byli na plese), aby se ozvali na telefonní číslo 732 636 152. Budeme velice rádi, pokud se s námi podělíte o své vzpomínky a pomůžete nám poodkrýt další části historie roztockého skautského střediska.

Lukáš Hejduk

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.