Informace k volbám

K volbám do Senátu: Každý volič dostane poštou domů hlasovací lístky pro první kolo. Pokud se tak z nějakého důvodu nestane nebo pokud lístky ztratí nebo si je třeba poleje kávou, obdrží hlasovací lístky v hlasovací místnosti. Každý kandidát do Senátu má samostatný hlasovací lístek. Do úřední obálky se vkládá jediný z nich.

Do Senátu za náš volební obvod kandidují:

1. Karel Kasal, SPOJENÍ DEMOKRATÉ - SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH

2. Bc. Rudolf Carvan, KSČM

3. MUDr. Jiří Landa, ANO 2011

4. Otto Chaloupka, Republika

5. RNDr. Josef Hausmann, CSc., NE Bruselu -Národní demokracie

6. Lenka Kohoutová, ODS

7. Ing. Michaela Vojtová, TOP 09 a Starostové

8. MgA. Radek Stehlík, Aktiv nezávislých občanů

9. Mgr. Jana Šrámková, Klub angažovaných nestraníků

10. Mgr. Jiří Dienstbier, ČSSD

Druhé kolo voleb do Senátu se bude konat, pokud některý z kandidátů již v prvním kole nezíská nadpoloviční většinu všech platných odevzdaných hlasů. V tom případě postoupí do druhého kola první dva kandidáti z kola prvního, volební lístky obdržíte až ve volební místnosti.

Pro volby do obecního zastupitelstva bude vytištěn jediný společný volební lístek (rozměru A3, oboustranně potištěný), který rovněž dostanete poštou. Na něm budou uvedeny všechny volební strany i se všemi jednotlivými kandidáty. U názvu každé strany s více kandidáty bude umístěn větší prázdný čtvereček a u jména každého kandidáta bude menší obdélníček. Zakřížkováním většího čtverečku volíte stranu jako celek, zakřížkováním malého obdélníčku volíte jednoho kandidáta. Pokud zakřížkujete stranu i kandidáta této strany, dáváte kandidátovi preferenční hlas, který mu případně může umožnit posun na vyšší pořadí na kandidátní listině. Nemusíte ale volit žádnou stranu jako celek, můžete si vybírat konkrétní kandidáty z různých stran. Celkem můžete zakřížkovat nejvýše 21 kandidátů, nemusíte však všechny možnosti využít, lístek bude platný i s jediným zakřížkovaným kandidátem.

Do zastupitelstva města Roztoky kandidují tyto volební subjekty:

1. Vladimíra Drdová, nezávislá kandidátka

2. KSČM

3. Strana zelených

4. ČSSD

5. Volba pro město Roztoky

6. SAKURA - Nestraníci

7. TOP 09 a nezávislí

8. ODS

Už jste si vybrali?

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.