Iva Bittová zpívala v roztockém zámečku

V neděli 8. prosince zavítala do Roztok vzácná návštěva - v rámci svého turné po Čechách zde vedla dílnu zpěvu pro veřejnost mezinárodně uznávaná houslistka a všestranná hudebnice Iva Bittová, která v posledních letech žije a působí v USA.

Do Roztok se sjeli lidé z celé republiky, neboť ačkoli Iva Bittová již vedla workshopy v řadě zemí od Japonska pro Brazílii, v Čechách to bylo překvapivě poprvé. I proto byla dílna okamžitě zaplněná, desítky zájemců bylo nutné odmítnout. Kapacita omezená na 30 osob umožnila vznik velmi osobní atmosféry, moci vidět a slyšet umělkyni takhle zblízka se na koncertech nepodaří.

Iva účastníkům na různých cvičeních ukázala, jak sama přistupuje k práci s hlasem - hravě, svébytně a v první řadě s důrazem na opravdový prožitek, se kterým se každý musí do zpěvu položit, má-li posluchače oslovit. Během dílny zazpívala s doprovodem houslí také několik svých skladeb. Tři písničky nás naučila a na závěr pak využila klavír v historické síni zámku a doprovodila tak sborový zpěv účastníků.

Toto setkání se uskutečnilo díky sdružení HLASOHLED, které podobné dílny zaměřené na práci s hlasem organizuje již osmým rokem.

Chtěli bychom také poděkovat Středočeskému muzeu v Roztokách, které poskytlo prostory pro dílnu i oběd v nedávno zrekonstruovaném zámku, za příjemnou spolupráci. Informace o dalších akcích HLASOHLEDU naleznete na webu www.hlasohled.cz

Za celý tým HLASOHLEDU
Kateřina Kabešová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.