Jak se (ne)chovat k zákazníkům

Tak mi opět v květnu nevyvezli popelnici. Minulý rok jsem z toho byl překvapený, ale letos již přesně vím, kolik uhodilo (navíc na popelnici byl milý vzkaz od pánů popelářů). Nemám nalepeno. Poplatek jsem zaplatil včas, ale vyzvednout si nálepku na úřadě jaksi nezbyl čas. Tedy jsem si doběhl pro nálepku za úředníkem nyní, ovšem popelnice (již pěkně uleželá) si bude muset počkat do příštího týdne. Představte si, že by se takto choval nějaký soukromý podnikatel. Nezaplatili jste nám za internet? Žádné upomínky, upozornění, výzvy, to je pro měkouše. Lup, a jste odpojeni. Že vám omylem neodešla platba? Nebo že jste byli dva měsíce mimo republiku? Nezajímá, neplatíte. Že si příště najdete jiného dodavatele? Ajaj...

Ale i elektrárny nebo vodárny - přesto, že se jedná o velmi monopolní hráče, dokonce i takoví machři arogance, jako jsou mobilní operátoři, se chovají o mnoho slušněji. Mezi nezaplacenou fakturou a přerušením dodávky služby (odpojením od vody nebo elektrické sítě) uběhne pár měsíců a několik upomínek. Velké množství neplatičů tak totiž nečiní ve zlém úmyslu, ale spíše z lenosti nebo nedbalosti.

Je proto na zamyšlení, vážení páni úředníci, zda příští rok pro takové zapomnět-livce, jako jsme my, nejprve nestrčit na vyvezenou popelnici upozornění a teprve další týden provést ten radikální řez. Prostě chovat se tak, jak je to v obchodním světě běžné.

Michal Hadraba

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.