Jak to je s autobusovou linkou do Solník

V minulých dvou číslech Odrazu byla pány Čáslavkou, Caltou a Přikrylem otevřena diskuse o možnostech zavedení autobusové linky na Solníky. Pánové se vyjádřili k celé řadě variant jejího zavedení, za což jim patří dík. Touto linkou se už delší čas zabývám, a proto bych zde rád uvedl, kam má jednání s ROPID směřují.

Fotomontáž: M. Přikryl

Dopravní obslužnost Solník bude skutečně řešena prodloužením linky č. 359 z Únětic. Tato linka v současnosti jezdí z Dejvické přes Suchdol a končí právě v Úněticích. Její trasa by měla být z Únětic prodloužena do Roztok k nádraží s tím, že bude zajíždět do Solník. Ze své trasy po Lidické ulici se odkloní ulicí Obránců míru až k dětskému hřišti, kde zatočí doleva na Masarykovu ulici. Kousek za tímto hřištěm bude nová zastávka Solníky. Autobusy se pak budou vracet po téže trase na Lidickou ulici.

Tato varianta, ač je trochu delší a bude trošku dražší na provoz, má spoustu výhod oproti jiným trasám, o kterých se zmiňovali pánové. Především to je minimální náročnost na vybudování nových zastávek. V této variantě bude nezbytné vybudovat pouze jednu jedinou zastávku, která bude sloužit cestujícím v obou směrech. U ostatních variant by bylo nezbytné vybudovat nepoměrně více zastávek. Například, kdyby trasa vedla Masarykovou ulicí k Tyršovu náměstí, bylo by potřeba postavit čtyři nové zastávky. Dvě na křižovatce ulic Obránců míru a Masarykovy a především dvě zastávky na Tyršově náměstí. To by znamenalo ztrátu přibližně osmi parkovacích míst na náměstí, což považuji za velmi nešťastné vzhledem k už nyní velmi špatné situaci se zdejším parkováním. Další výhodou varianty, o které s dopravci vyjednávám, je skutečnost, že na hlavním průtahu městem nebude vynechaná jediná zastávka.

Prodloužení linky 359 navíc občanům Roztok nově přinese přímé dopravní spojení nejen do Únětic, ale i do Suchdola. Samozřejmě o to velmi stojí i Únětičtí, kteří tím získají napojení na vlak.

Závěrem ještě musím upozornit, že na lince 359 nejezdí velké autobusy jako na těch našich současných. Dopravu zde zajišťují autobusy menší, což by tak zůstalo i po jejím prodloužení do Roztok.

K zavedení této linky by mělo dojít v půli roku 2013, pokud by se vyskytli nějaké zásadní potíže, tak až při prosincové změně jízdních řádů.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Dobrý den, Buď je ve Vašem

Dobrý den,
Buď je ve Vašem článku určitý překlep ve větě :" Ze své trasy po Lidické ulici se odkloní ulicí Obránců míru až k dětskému hřišti, kde zatočí doleva na Masarykovu ulici" protože na Masarykovu ulici je to doprava, nebo jestli je toto správně tak chápu dobře že by autobusy vjeli do solníků a vrátili se zpět na Lidickou ulici a pokračovali přes náměstí na nádraží??
děkuji za odpověď

článek už jsem dočetl a

článek už jsem dočetl a nejasnost byla pochopena....

Masarykova nekonční křižovatkou s Obránců míru...

...ale pokračuje kousek do Solník, až tam kde se ulice rozdvojuje :-)
http://mapy.cz/#x=14.386579&y=50.165301&z=16&d=stre_118636_1&t=s&q=rozto...

O víkendu nejede...

1. V sobotu a v neděli linka 359 nejede :-(
2. Poslední jízda z Dejvické v 18:25 :-((

Dobry den, mam dotaz na

Dobry den,

mam dotaz na mistni odborniky na dopravu.

Pokud se opravdu uskutecni roky nevidana vec a bude jezdit autobus z Dejvic pres Suchdol, dolu na kruhak k Lidlu, do Unetic, kolem pumpy, na Solniky a pak na nadrazi, nebylo by jaxi dulezite tlacit na dopravce a vystavet nove zastavky? Vzdyt roztockym obyvatelum zcela chybi prime spojeni s Horo.
Nezda se Vam logicke postavit zastavku nekde u Lidlu? U Lidlu vznika nova obchodni zona, linku by urcite plno spoluobcanu vyuzivalo. Snahy o zastavku tam jiz byly, firmy zde sidlici snad jiz nejaka jednani vedly, ale nevedlo to k nicemu.
Co na to vedeni Roztok? Jednalo se o tom?

Proč to?

A proč by se mělo zastávkou u Lidlu zabývat vedení Roztok? Vždyť to je v katastru Horo, ne?

Proc by se melo zastavkou u

Proc by se melo zastavkou u Lidlu zabyvat vedeni Roztok?

Co je tohle za otazku? Vite, jak dlouho trva dostat se MHD z Roztok do Horo? Pritom tam za chvili ten bus pojede. Staci vybudovat tu zastavku. Naopak tou zastavkou by se mely zabyvat tyto obce:

Roztoky
Prilepy
Unetice
Horomerice
Suchdol
Libcice

Pokud nekdo potrebuje kazdy den dojizdet do Horo, trva mu to autem 12 minut. Pokud jede verejnou dopravou, musi vlakem do Roztok, tam nasedne na bus do VP, ten ho doveze do Horo.

Doprava davno neni v kruzich kolem Prahy, ale je to vzdy spojeni Praha - VP, Praha - Úň, Praha - Roztoky atd... cili paprskovite. Roztoky maji to stesti, ze jim do Libcic a Uholicek jede vlak, do VP bus. Nyni bude jezdit bus i do Úň a na Suchdol. Ovsem spojeni s Horo nikde.

Doplneni

Ta popisovana dvanactiminutoca cesta je z Libcic do Horo.

Ta zastavka u Lidlu je zcela logicka, Vam to tak neprijde? Ja se opravdu divim, ze napr. uneticti na to davno netlaci!

Dobře, ale nebylo by lepší

Dobře, ale nebylo by lepší obrátit se na radnici Horo? Roztoky zastávku u Lidlu asi nepostaví.

Radnice Horo

o problému ví roky, jednání mezi Hororadnicí a dopravcem už v minulosti probíhala.

Pokud začnou jednání OPĚT probíhat, tak by bylo přece nejlepší, ať se při jednáních spojí radnice Horo a Roztok a k nim se připojí všechny - i Únětická, Přílepská, Suchdolská, případně další /Libčice, Statenice, Úholičky, nevim.../.

Jde i o to, zda v Hororadnici vůbec vědí, že bus na Únětice bude vůbec prodloužen do Roztok, jde o to, že i Horo by tak získaly přístup k vlaku (a vědí o tom vůbec?). Ostatně dle mapy.cz mi není úplně jasné, kde začíná katastr Horo a kde Úň, možná by měly tlačit naopak Únětice? :) Pokud ovšem vím, tak místo pro zastávku byl opravdu plánován v Horo. Nejsem odborník a tak se ptám tady, ptám se i na roztoky.cz.

Odpověď nemám :-(

Hromadná doprava

Tak ono je třeba se nejprve oprostit od představy, že Lidl je v Horoměřicích. Není, protože k prvním obytným domům je to minimálně 850 m po frekventované silnici bez chodníku. Jaké je to katstrální území, je v této souvislosti úplně jedno.

Doprava to má být hromadná a já dost pochybuji, že mezi Roztokami a Lidlem je nějaké významná skupina potenciálních cestujících. Napojení Horoměřic k nádraží v Roztokách taky těžko osloví nějakou podstatnou skupinu cestujících, když jich většina spáduje do Prahy.

Navíc od léta si budou moci dojet na novou železniční zastávku Praha-Podbaba, což je myslím nejlepší řešení i pro Vaši cestu Libičice - Horoměřice. No a do té doby si přestoupíte v Úněticích na 355...

DDT

Mezi Roztokami a Lidlem neni vyznamna skupina cestujicich? A to jste vzal kde? uneticti nakupuji podle Vas primo v Úň v tom malem kramecku naproti radnici ? :) :)
U Lidlu vznika nova obchodni zona, to si uvedomte. To, ze Vy to nevidite, chapu, ale opak je pravdou.. Lide tam opravdu chodi do Lidlu po krajnicich silnice, v prikopu nebo zadem kolem rybnicku. Ta zastavka u kruhaku je tam potrebna na 100%, jednani uz probihala, vsechny busy jedouci pres Horo stavi V lipkach a pak az buhvi kde.

Proc by mela byt cesta z Libcic do Horo pres Podbabu? Logicke bude jet z Libcic do Roztok, tak nasednout na ten novy prodlouzeny bus a tim jet na kruhak a tam vystoupit.

Dockame se odpovedi?

Dobry den,

odpoved ani zadnou reakci po vice jak 3 tydnech obcane nemaji. Jedine, co muze obcan sledovat, jsou osoby stojici u vahy a u kruhaku u Lidlu, mozna si delajici carku za auto? Zrejme i nejaka kamera zapichnuta v poli u Lidlu provoz sledovala?

Je zde nejaky zastupce mesta, obcí Horo ci Úň, aby fundovane odpovedel?

Dobrý den, obávám se, že

Dobrý den,
obávám se, že tahle diskuse není zrovna cestou, jak fundovaně komunikovat se zástupci okolních obcí, nicméně jsem se na to v týdnu ptal neformálně jednoho radního z Horoměřic, který mi sdělil, že vedle Lidlu má vyrůst snad ještě Tesco a součástí projektu je i zastávka autobusu, takže jestli se to bude řešit, tak prý až poté..

Roman Jandík

Pane Jandiku, nestacim se

Pane Jandiku,

nestacim se divit a cituji:

Roman Jandík: Dobrý den, jsem domluvený se starostou Horoměřic, že po volbách budeme postupovat společně ve věci dopravy na P6. Je kolony také trápí. Den před volbami nemá smysl nic výmýšlet, protože starostka P6 už nekandiduje, takže je nutné vyčkat. Každopádně to není tak, že bychom na dopravu rezignovali, i když v této věci nutno přiznat taháme za kratší konec.

Takze predne:
Pruhy pro taxiky byly nakresleny v srpnu. Cili volic cekal NEJMENE od srpna, co s tim udelate, za mne jste na dopravu rezignovali jiz davno, protoze jste se jiz DAVNO meli schazet s HOROradnici, s radnici v ÚŇ, v Úholičkach, ve VP, v Libčicích atd.

Davno jste meli obcany upozornovat na to, jak to bude s opravou viaduktu v Papirenske, davno jste meli volicum predkladat zaznamy z jednani, kde jste dopravu SPOLECNE s dalsimi obcemi resili. Papirenska je zavrena od kvetna ci cervna!!
Mesice Vam tu obcane rikaji, ze je treba postupovat spolecne s dalsimi radnimi jak v otazce busicku 359, jak v otazce novych zastavek, tak i v otazce spojeni s Prahou, s N. viduktem aj. Mesice Vam tu obcane rikaji, ze je potreba jednat SPOLECNE i se Suchdolem (ano, Suchdol je Praha 6!)
Vy jste to pochopil az ted, kdyz je katastrofa a lide, tak jako vcera, si misto destniku vezmou auto, cili je spojeni s Prahou zcela neprujezdne? Ano, pisete o dni pred volbami! To chcete obcanovi rict, ze proste zadne reseni vymyslene NEMATE? Chcete rict, ze jste si AZ den pred volbami vsimli te katastrofy?

Chcete rict, ze spojeni s Prahou Vase strana dlouhodobe nesleduje a temer nic v tom nedela ? Chcete rici, ze jedine, co jste udelali, je jakasi domluva se starostou z HORO a to AZ PO volbach ( a to je presne jaka domluva - ustni?) Chcete rici, ze Vas clovek "pres dopravu" (ano, psal jste o panu Madlovi jako o odbornikovi) nema nic pripraveneho? Chcete rici, ze jste domluveny POUZE se starostou v Horo? Co ostatni obce o kterych je tu rec v kazdem prispevku?
Mesice se obcan pta a den pred volbami se dozvi, ze ODS zaspala? (samozrejme mimo jednoho kandidata, ktery sem rovnou napsal, ze se o otazky busů ale vubec nezajima:/ ).

Vážený pane, jednak osobně

Vážený pane,
jednak osobně každé ráno jezdím do Prahy do práce, takže mě situace trápí stejně jako všechny ostatní. Druhak - město samozřejmě s P6 komunikovalo už dříve, ale nemohu říct, že s nějak pozitivním výsledkem. Máte-li kouzelnou hůlku, která donutí dejvickou radnici okamžitě předělat křižovatku v Podbabě nebo vybuduje obchvat kolem Prahy, rád si ji půjčím. Z pozice internetového radila se situace asi jeví jednoduše, realita je však jiná.

S pozdravem,
Roman Jandík

Pane Jandiku,

zda se, ze jste nic nepochopil. Mesice Vam sem obcane pisi, ze nejde POUZE o nase mesto. Mesice Vam sem obcane pisi, ze musite jednat SPOLECNE s ostatnimi radnicemi. Vy, v predvecer voleb, napisete neco o mlhave dohode s Horo. Ne, nejde pouze o P6, jde o spolecna jednani s okolnimi mesty a obcemi.

Mne jste nepresvedcil. Chapu, ze si libujete v cetbe HP (kouzelna hulka, jmeno supermarketu, ktery zde nesmi obcan ani vyslovit), ale ani tim u mne nedosahnete toho, aby muj hlas sel ODS.

Realita je takova, ze na netu nedokazete uvest jedine jednani s ostatnimi obcemi o doprave. Neinformujte obcany o nicem - nepisete, kdy bude Papirenska otevrena, nemate zadne studie, jak to vypadalo pred uzavrenim, jak to vypada nyni a co cekate po listopadu, po jejim otevreni. Pokud neinformujete jiz ted, po mesicich debat o busech, jak by to pak bylo po Vasem zvoleni? Pravdepodobne stejne (pripraveni nejste) a to by od Vas pak mel obcan cekat konkretni vysledky.
S clovekem, ktery si vzal dopravu za sve tema (Vase slova) jste opravdu spokojen? Bezny obcan vidi, ze se jednani nevedou, priprava na jednani zadna neni, takze Vasi stranu (Vas, odbornika na dopravu a ani cloveka, ktereho busy nezajimaji) logicky nevoli.

PS: Ze jezdite busem obcan vi, to ale na katastrofalni situaci nic nemeni.

Pane Jandiku,

dekuji za odpoved, ovsem muj dotaz byl i na foru Roztok a tam jsem se nedozvedela nic, tam neodpovida nikdo.

No a opravdu nechapu, proc az pote. Bus, ktery ma spojit R., Úň, Horo, Suchdol a Dejvice bude prece jezdit jiz od prosince, je to tak? Proc tedy zastavka v Horo az NEKDY? Ne, nechapu to. Ta zastavka tam chybi, v R. novou zastavku na Solnikach vybudujeme/je jiz hotova/nevim, dalsi je na nadrazi, s tou se take pocita/je ve vystavbe/nevim. Vsechny ostatni zastavky stoji. To opravdu nikdo nemysli na spojeni Horo-R.? Proc se nevedou/nevedla ta jednani uz pri priprave prodluzovani trasy?

Delfinek má pravdu.

Delfinek má pravdu. Místostarosta za ODS by měl odpovídat na fóru města, nikoli na soukromém vebu pana Šalamona, který navíc nemá s ODS nic společného.

Nemůžu souhlasit

Ač nerad musím Vás opravit. Pan Šalamon má s ODS více společného než si myslíte. Jen třeba to, že byl do problemtické kulturní komise nominován právě ODSkou. To myslím, že nebude věc čistě náhodná.

ODS=Salamon, Jandik

Pan Salamon je nejen nominovan, ale je i clenem ODS. Dva lide, kteri jsou v podstate synonymem Roztocke ODS jsou panove Salamon a Jandik. Ostatni videt moc nejsou.

Dobrý den, co k tomu dodat.

Dobrý den, co k tomu dodat. Snad jen - není lepší, že odpovídám aspoň někde? :) Vaše starosti bych chtěl mít.

S pozdravem, Roman Jandík

Opravdu se prodlouží 359?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda, a případně kde, je zveřejněno (a potvrzeno), že linka 359 bude skutečně prodloužena z Únětic do Roztok? Mám pocit, že někteří pisatelé to tady v podstatě berou jako hotovou věc. Snažil jsem se to najít, ale našel jsem jen informace, které pouze naznačují, že k něčemu možná dojde. Pokud by k prodloužení opravdu došlo (ocenil bych to), bude zachován počet spojů? Tj. 13 denně pouze Po-Pá?

Díky.
M.

Mirku,

tak nevim, ale v Odrazu 11/2013 viz. zde:

http://www.roztoky.com/o-cem-jednala-rada-mesta-v-rijnu-20131111

se pise, cituji:
Autobusová linka č. 359

Na závěr ještě RM schválila příspěvky pro sociálně potřebné, vdovy a vdovce, a v rámci informačního bloku zprávu starosty Jakoba o jednání s KÚSK o finančních podmínkách zavedení, resp. prodloužení autobusové linky č. 359 do Roztok. Počet spojů bude přímo úměrný výši příspěvku města na dopravní obslužnost.

Takze ja to jako hotovou vec beru. Ovsem jiz pres mesic se ptam na Roztoky.cz i zde, proc se proboha nekdo nezamysli nad zastovkou u Lidlu. Vzdyt by mohla byt i na znameni, ze:)

Ale treba se nad tim nekdo zamysli a kroky se delaji ? (tim myslim pocitani aut u vahy a na kruhaku u Lidlu, i s kamerou) . Pouze my obcane o tom nevime?

Já si myslím, že pláčete na

Já si myslím, že pláčete na špatném hrobě. Zastávka u Lidlu se nás přece nijak netýká, to je věc horoměřických. Pište na nějaký horoměřický web. To je jakobyste chtěla, aby Roztoky přispěly na třeba rozšíření zastávky vlaku v Řeži, protože tam jezdí hodně roztočáků.
Já osobně nejsem vůbec šťastný z toho, že se z roztockých peněz platí vůbec ta linka 359, protože to je autobus, aby se z Únětic dostali k vlaku. Pro nás jsou to vyhozené peníze. Jestli tam budete jezdit nakupovat do Lidlu, tak si myslím, že budete sama nebo vás bude pět a půl a vyšlo by levněji, kdyby vám město platilo taxíka.

No nevím...

Tak podle webu www.ropid.cz , kde už byly zveřejněny nové jízdní řády 2013/2014 to na prodloužení linky 359 do Roztok zatím nevypadá. Alespoň ne v řádném termínu (15.12.2013).
Tak uvidíme co bude dál.

Mirku, dobra, vratme se na

Mirku,
dobra, vratme se na zacatek, budu se citovat:

Pokud se opravdu uskutecni roky nevidana vec a bude jezdit autobus z Dejvic pres Suchdol, dolu na kruhak k Lidlu, do Unetic, kolem pumpy, na Solniky a pak na nadrazi, nebylo by jaxi dulezite tlacit na dopravce a vystavet nove zastavky? Vzdyt roztockym obyvatelum zcela chybi prime spojeni s Horo.
Nezda se Vam logicke postavit zastavku nekde u Lidlu? U Lidlu vznika nova obchodni zona, linku by urcite plno spoluobcanu vyuzivalo. Snahy o zastavku tam jiz byly, firmy zde sidlici snad jiz nejaka jednani vedly, ale nevedlo to k nicemu.
Co na to vedeni Roztok? Jednalo se o tom?

A odpoved mam jen od pana Jandika, no.

Martine,

zastavka u Lidlu se nas - cili obcanu Roztok - netyka? A co treba zastavky v Selci ci Podbabe? :) I ty se snad tykaji, ne? :) Nebo Vy berete u autobusu jen konecne?:) Ci jak to mam chapat?

Ta 359 bude stavet i na Suchdole, tam zastavovat smi ?:), i kdyz tam poveze pet a pul studenta (dle Vas)?

Proc nesmi zastavit u Lidlu, kdyz tim mistem stejne jede? Proc se nespoji starostove (nejmene) tri obci a ta zastavka se tam neprosadi?

Tak tu máme citaci z posledního Odrazu

V souvislosti s touto linkou se na diskusních fórech znovu oživil nápad, aby naše město usilovalo o zastávku u Lidlu v Horoměřicích. Není to myšlenka nová. Před lety její realizace ztroskotala na tom, že se obchodní řetězec a okolní obce nedohodly, kdo úpravu části parkoviště na zastávku zaplatí. Zjistil jsem tedy současný stav a pro nemotorizované zájemce o nakupování na kruháku u Horoměřic mám dvě zprávy. Tak nejprve tu špatnou. Zastávka u Lidlu stát nebude. A teď tu dobrou. V těsném sousedství Lidlu vyroste hypermarket Tesco a tam tato zastávka, která současně umožní i přestup mezi linkami PID, stát bude. Zda tu ale bude i zastávka linky 359, bude výsledkem dalších jednání. Já se domnívám, že našemu městu mnohem víc chybí zastávka u Teska našeho.

Z toho je vidět, že autor nic nepochopil. Nepochopil, že se nejde pouze o nakupování, ale o spojení Roztok, Úholiček, Únětic a Horoměřic. Přímé spojení mají teď pouze Úholičky a Roztoky a to 2x - vlakem a busem. Únětice a Roztoky spojeny budou a to právě novou linkou. Stejně tak jako Roztoky a Suchdol.

Proč je problém spojit Horo s Roztokami /a vlakem/? Nikdo to nepotřebuje? Opravdu? Ne, to není pravda. Jděte se zeptat do toho Lidlu a do dalších firem, které tam sídlí, odkud jejich zaměstnanci dojíždějí ! Zeptejte se občanů z Horo, Únětic a Roztok, zda tu zastávku potřebují! PB vždyť Roztoky jsou s Horo stále velmi úzce spojené, máme tu plno bytů, kterým tam i sídlilo /sídlí/ bytové družstvo.

Nepochopím. Ta 359 bude přes Horo jezdit, ale Roztoky o zastávku usilovat nebudou...možná někdy někdo a to u nějakého Tesca, které ještě ani nestojí. Nebo je to jinak? Ví snad autor článku, kdy ta jednání nastanou a kdy se tedy spojení s Horo roztočtí občané KONEČNĚ dočkají?

Dál tu máme další část článku:
Výraznou změnu dozná v roce 2014 doprava na Vítězném náměstí v Praze, a to v souvislosti s prodloužením linky metra A. Končit by zde pak měly jen autobusy, které přijedou podle vody, tedy včetně našich linek. Autobusy od Horoměřic budou končit na Bořislavce a autobusy od Kladna a Slaného ve Veleslavíně. Nebude to ale zřejmě současně. Podle všeho bude prodloužení metra otevřeno dříve, než budou u nových zastávek metra zbudovány nové autobusové terminály. A aby to bylo ještě složitější, je velmi pravděpodobné, že stanice metra Bořislavka bude otevřena později než stanice ostatní.

To máme další pěknou komplikaci pro cestující z Horo. Ach jo, ach jo.

pro Martina Š:

Takze, v souvislosti s rekonstrukci Negrelliho viaduktu (katastr Prahy) v roce 15 se jiz jeden zastupitel ozval, ze budou dopredu jednat s Ropidem o posileni busu, coz je fajn.

Ale proc tedy neni mozne jednat asi se stejnym dopravcem ? s Ropidem? o zrizeni zastavky (tez v jinem katastru) a u to u spoje, ktery ma jezdit za par dni? Ne, to nechapu, vidim zcela stejnou, dokonce velmi urgentni situaci. Tento tyden jsem byla v Lidlu asi 10 minut a potkala jsem tam za tu chvilicku nejmene 10 obcanu Roztok.

Co na to zastupitele? Tady mlci?

Potkala jste tam 10 občanů

Potkala jste tam 10 občanů Roztok a nejspíš jich tam bylo ještě víc, protože asi neznáte všechny občany Roztok. Tudíž občané Roztok zřejmě nemají problém dostávat se do Lidlu. Problém vyřešen.

Ne, problem vyresen neni.

Ne, problem vyresen neni. Udelejte si anketu, zda by lide z Roztok, Libcic, Suchdola, Uholicek radeji jeli do Horo. MHD ci autem. A nevim, opravdu nevim, proc se problem smrskl stale na jeden Lidl a na jeho zakazniky (a mozna na nejake budouci zakazniky budouciho Tesca). Pochopte prosim, ze se nejedna pouze o zakazniky jednoho Lidlu. Rikame tomu u Lidlu, protoze ten Lidl je kruhaku, kudy bus jezdi, nejbliz.

re:

Vážený pane,
zastávka u Lídlu v Horoměřicích je součástí dalšího rozvoje této lokality a dle vyjádření zástupců města je plánována spolu s výstavbou tamního Tesca - jak už jsem Vám jednou výše psal. Roztoky mají své obchody, tudíž nevidím důvod, proč by se měli roztočtí zastupitelé v této věci nějak více angažovat.

S pozdravem, Roman Jandík

Pane Jandiku, podivejte se,

Pane Jandiku,
podivejte se, ja to opravdu nechapu. Na FB jeden zastupitel pise, ze kvuli zeleznici bude Mesto jednat s Ropidem. Budou jednat kvuli vlakum a kvuli tomu, ze Roztoky ztrati spojeni s Masaryckou.

A ted analogicky - Roztoky stale nemaji spojeni s Horo. (a nejde jen o Lidl a o obchody) a to prestoze bus bude pres Horo. jezdit. Roztoky toto spojeni neztrati, oni ho nikdy nemeli a nyni maji sanci. Roztoky snad to spojeni nechteji? Ptal se nekdo obcanu?
Angazuji se zastupci v teto veci ? Probihaji jednani s prepravcem?
Ne, opravdu nejde jen o jeden Lidl a obchody. PB je to prakticky sousedni vesnice a kdyz tam potrebuje obcan Roztok jet hromadnou dopravou, tak ma tedy dost velkou smulu, nebot musi pres Prahu. Jel jste tam nekdy MHD? Vite, jak to trva napr. z Tyrsova namesti dlouho? Znovu pisi - vite o tom, ze tam stale sidli bytove druzstvo a ze nektere roztocke byty stale patri pod toto bytove druzstvo? A zcela jiste v Horo. sidli dalsi firmy ci urady, ktere obcane Roztok vyuzivaji.
Ten bus tam jezdit bude, za mne a za me okoli je ta zastavka zcela logicka, ja opravdu nevim, nad cim se tu špekuluje. Nebo tady nekomu pripada logicke, ze bus stavi v ÚŇ a pak az na Suchdole?

Tomu se nedivím

Snaha neangažovat se pro své občany (krom samozřejme nadobčana T.Š.) je markatní znak zastupitelů hlavně Vaší strany. Doufám, že zastupitelé za ostatní strany a uskupení mají pro potřeby občanů větší pochopení.

Vážený pane Holý, pane

Vážený pane Holý, pane delfinku,
je to přesně naopak. ODS se v Roztokách o zájmy občanů naopak jako jedna z mála stará, ale stará se o zájmy zejména těch občanů, kteří platí daně, po kterých Vy chcete, aby Vám hradili hromadnou dotovanou dopravu do vedlejší vesnice, kam se lze dostat přes Prahu za cca 30 minut. Žádné úřady ani nemocnice tam nesídlí, nejedná se o základní dopravní obslužnost, takže není rozumné z peněz daňových poplatníků vymýšlet podobné rádoby bohulibé projekty. Osobně nejsem ani příznivcem té nové linky, který ročně vyjde na více než 1 mil. Kč, z čehož město Roztoky musí zaplatit 350 tis. Kč. Když už, tak bych raději posílil přímé spoje na Prahu.

Závěrem ještě jendou zopakuji, co už jsem tu 2x psal, že zastávka u Lídlu je v plánu. A pakliže tudy autobus jezdit bude, předpokládám, že tam bude stavět. Už nevím, jak Vám to mám napsat. Tahle diskuse už mi začíná z Vaší strany připomínat spíš než cokoliv jiného reklamu na Lídl. Z mé strany k tomuto tématu bylo řečeno vše.

Hezký víkend, Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Pane Jandiku,

jeste jednou. Podivejte se na idos, zadejte si do spojeni napr. Tyrsovo namesti a Horo. V Lipkach. 30 minut Vam to nevyjede. To je fakt, cili tech 30 minut si, prosim, dost opravte a to nemluvim o vikendech, kdy je to napr. 51 minut.

A dal pisete:
Závěrem ještě jendou zopakuji, co už jsem tu 2x psal, že zastávka u Lídlu je v plánu. A pakliže tudy autobus jezdit bude, předpokládám, že tam bude stavět.
Ehm, v poslednim Odrazu starosta pise:

Začátkem tohoto roku se také dočkáme tolik očekávané autobusové linky 359, která bude zajíždět i na Solníky. Doufám, že se nová linka osvědčí a najde si své cestující. Ostatní autobusové a železniční spoje budou zachovány ve stávajícím rozsahu.

Cili mame zacatek roku. Vy pisete :
že zastávka u Lídlu je v plánu. A pakliže tudy autobus jezdit bude, předpokládám, že tam bude stavět.

Tak jak to tedy bude? Bude ta 359 behem mesice ledna 14 jezdit a bude tam stavet? Ja dnes nevidim ani zadnou zastavku na Solnikach, na idosu zadna zmena JŘ smerem na Roztoky neni, tak jak to tedy vypada? Tisteny Odraz nemam v ruce, ctu jen toto na webu.

K dotovane lince - Vy pisete, ze Roztoky linku dotuji - fajn. Tak proc se PB nedomluvite s dalsimi obcemi, kterou tato linka projizdi ci ani neprojizdi, ale ty obce by mely mit zajem na one pidizastavce? a prominte, SD pro Vas neni dulezity? Tak se prosim podivejte, kolik bytu pod nej z Roztok spada. MMCH - i ja jsem pro posileni busu na Prahu a z Prahy, napr. z Prahy v dobe mezi 12.17 a 12,47 a napadly by mne i dalsi casy.

A na zaver - opakuji, ze mi nejde o Lidl, jestli v tom vidite reklamu, tak takhle to proste neni. Navrhuji tedy v ramci boje proti reklame misto Lidlu psat o zastavce "na kruhaku u Horo". Takhle je to pro Vas prijatelnejsi?

Pan místostarosta se mýlí,

Pan místostarosta se mýlí, když 11.1. napsal "pane .. delfinku" Delfinek, píše li o sobě, používá ženský rod. Je to tedy žena, čímž je i možné vysvětlit složitost jejího cestování z Roztok do Horoměřic.

Dobrý den, my osobně jezdíme

Dobrý den,

my osobně jezdíme často na veterinu do Horoměřic, takže si myslím, že bude potřeba udělat zastávku i tam. Stejně tak u řemeslné pekárny rovněž v Horoměřicích. Hodně roztockých také potřebuje spojení s letištěm... Roztoky by se o to měly postarat!

:)
Hezký večer

pro KN

Ale nesmysl. Klidne to ve stejnem duchu Vaseho prispevku postupne probereme:
Herčíkova veterina je ulet, protoze NENI na trase toho busu, navic zrovna tam - jestli potrebujete do one oblasti nutne MHD, muzete jet na zastavku V Lipkach ci kde to tam jeste stavi, ze. Ovsem v pripade, ze by bus stavel na kruhaku, muzete jet busem a pak se svym zviretem pekne pesky kolem rybnicka na veterinu:) a to je pekna prochazka!:) Vite kde je rybnicek?:)

Kde je jaka pekarna nevim, ale pochybuji, ze je na trase onoho busu. U kruhaku u supermarketu (pokud se tu nesmi vyslovit ten obchod na 4 pismena:) :) ) jaxi zadna pekarna NENI. Udajne je jakasi pekarna snad na Suchdole a TAM Vam to stavi:).

Letiste je uplne MIMO trasu tohoto busu, tam si jedte busem tusim 119, ne?

Znova opakuji, ze bus jede BEZ zastavky z Úň az na Suchdol a ze sveho domaciho pruzkumu vim, ze to BEZ vadi mnoha roztockym obcanum, unetickym obcanum, dale nevim jakym obcanum - ale jsou to obcane, co v oblasti kolem kruhaku maji nejakou svou aktivitu a nemohou se ke kruhaku dopravit MHD. Presneji - dopravit se lze, nelze "jenom" vystoupit :)

Obce VP, Úň, R., Horo, Libcice, Úho, mest. cast Pha- Suchdol se nedokazi spojit kvuli zastavce. Mozna by to chtelo toho Voldemorta, ja to jmeno klidne vyslovim:)

pro delfinka

Nevím, jestli mě má pobavit nebo vyděsit, že byl můj pokus o sarkasmus vzat vážně :)

Prosim, tak jak to vypada s

Prosim, tak jak to vypada s busem 359 ? Uz to zajizdi do Roztok?

A dal - dalsi dulezita otazka, ktera zajima rodice. Pokud svemu diteti rodic koupi do OC kupon pouze trasu Roztoky-Praha a zpet (ne cele prvni pasmo), bude mu platit i na cestu Roztoky-Prahy v buse cislo 359? Vzhledem k informovanosti pracovniku, kteri prodavaji kupony se radeji ptam na specializovanem webu, velmi dobre informovani pracovnici napr. v metru nejsou casto schopni prodat jednotlivou trasu, vsem nuti cele prvni pasmo, tvrdi, ze nic takoveho neexistuje apod.

ne

Nejezdí (ale zase nemusíte litovat, že to nestaví u kruháku ;-)) a nic takového jako kupon Praha-Roztoky neexistuje. Tarif PID je pásmový, takže vážně jenom celé 1. pásmo.

DDT

Tak ja stale vychazim z tohoto clanku:

http://www.roztoky.com/slovo-starosty-20140110
Citace:
Začátkem tohoto roku se také dočkáme tolik očekávané autobusové linky 359, která bude zajíždět i na Solníky. Doufám, že se nová linka osvědčí a najde si své cestující.

Mozna by to tedy chtelo upresnit, do kdy je zacatek roku:)

Samozrejme, ze kupon, o kterem pisi, existuje.

kupon

A kolik ten kupon stojí?

Kolik to stoji je ted uz jedno

Nyni uz vime, ze bus bude jezdit pouze Suchdol-Bělina:(, takze tim je vse ztraceno a muj uvodni prispevek, ze se stane nevidana vec a Roztoky dostanou dalsi spojeni s metrem se opravdu nepotvrdil. Zadna nevidana vec se tudiz nekona.

cena kuponu na opencard Roztoky-Praha a zpet-NE cele prvni pasmo

Kupon stoji 1020 Kc. Stale mne tedy zajima, zda obcan Roztok muze na tento kupon jet napr. trasu Suchdol - Roztoky, zda smi s kuponem jet napr. ze Solnik na nadrazi atd.

Kdyz uz ma strana ODS cloveka na dopravu (jak jinde pise pan Jandik), tento clovek je na 10. miste kandidatky, tak by nam zde mohl odpovedet na dotaz, jak je to s kupony opencard na bus 359, ze ? : )

Kupón na počet pásem

Podle mého se kupón kupuje na jednotlivá pásma. Za uvedenou cenu 1020 Kč se dá koupit studentský kupón na jedno pásmo. Tedy na trasu Roztoky-Sedlec by Vám kupón stačil, neboť Sedlec je první zastávkou v pásmu B, stejně tak na cestování po Roztokách, ale na trasu Roztoky - Suchdol nikoliv, neboť Suchdol je až 4.zastávkou v jiném pásmu než jsou Roztoky...

linka 359 a 160

Roztoky neinformuji, tak alespon suchdol ano

http://www.praha-suchdol.cz/index.php?md=news&fn=show&dt=4333

autobus 359

Celkem tragedie : jede to jenom 7 :20 a potom az 8: 40 a so, ne to nejede... takze je to celkem k nicemu

359

takže , po shlédnutí jízdního řádu musím říct, že tato linka je pro Roztocké občany úplný ale úplný nesmysl!!! Zajímalo by mě kolik lidí jí bude využívat. Připomíná mi to známé rčení "aby se vlk nažral a koza zůstala celá". Obyvatelé solník budou mít zastávku MHD přímo v satelitu , přesto jí NIKDO využívat nebude....

No však to bolo odzačátku

No však to bolo odzačátku jasné, že si tím TOPka jen kupuje hlasy za peníze z mestské kasy. Však nad tím taky nikdo nejásal okrem pana starosty.

Bohuzel souhlas.

Ta linka je pro obcany Roztok dost nesmyslna, pochybuji, ze nekdo potrebuje jezdit pouze do Unetic a kolik studentu s ni bude jezdit na Suchdol?
Par lidi behem dne ji vyuzije, kdyz bude potrebovat ze Solnik k/od vlaku. K metru jezdit nebude, cili obcane Solnik pujdou opet na Tyrsak pesky na soucasne busy.

PS : O tom, ze by linka stavela na kruhaci u marketu, jehoz jmeno se nesmi vyslovit uz ani neusiluji, kdyz vidim TOHLE:(

Ja myslim, ze je to v

Ja myslim, ze je to v poradku. Ta linka byla od zacatku myslena jen jako spojeni Roztok s Unetickym pivovarem pro potreby radnich a zastupitelu.
V Roztokach je jedina rozumna, nekuracka nalejvarna (Eiffel) a ta je pod stalym naporem radnich uz jaksi pretizena :-D

cool :-)

Toto lajkujuuu :-))

to je specielní linka do Pivováru?

To nám ovšem nikdo neřekl! :-)

A o víkendu tedy nejezdí proč? V neděli se pivo nepije? :-)

Únětice

No zajímalo by mně, co na novinku říkají Únětičtí. Mají spojení nespojení s Roztoky, ale přišli o jeden bus do/z Dejvic, když nová trasa 359 končí na Suchdole.... Až čas ukáže, kolik lidí bude bus využívat...

a do té doby, než se zase

a do té doby, než se zase zruší, budeme na provoz linky doplácet z městské kasy. Schválně, jestli nám radnice pak odtajní, kolik nás tahle sranda stála a jak byla využita obyvateli Roztok. Možná měli nejdřív udělat mezi lidmi průzkum zájmu, než to na radnici schválili.

359

Souchdoláci budou konečně moci jezdit na vlak do Roztok a Roztočáci jim to pomohou zaplatit. Hejla tak máme i my, nejen Pražáci a Palestinci. Přece by nám stačilo nechat 350 projíždět a 340 nechat odbočit nad serpentinou do Palachovy (s možnou zastávka u školy), pak kolem Šmucrů a Obránců míru zas na svou trasu. Zpátky zas odbočit z Lidické do Obránců míru a Masarykovou zas na svou trasu. Asi příliš prosté řešení.

Suchdolaci na vlak do Roztok?

Suchdolaci na vlak do Roztok? Proc by to delali?

suchdolaci

Ted tu budou stavet ty rychliky, tak kdyz pojedou do Usti do prace, tak se svezou :D

Kolo do 359?

Dobry den,

je mozne v Uneticich nastoupit do autobusu cislo 359 i s jizdnim kolem a jet na nadrazi v Roztokach? Pokud ano, kolik zaplatim?

Pokracovani paskvilu

Mame tu dalsi pokracovani u busu 359 a opet jsme tam, kde jsme byli - tj. zrizeni zastavek u LIDLU.

Ne, jiz nebudu ono misto opisovat (ani na zadost pana Jandika, ze se jedna o reklamu na LIDL), jednoduse napisi, ze se jedna o zrizeni zastavky v oblasti u LIDLU. Obcanovi je jiz jedno, co si pan Jandik mysli o reklame, obcan se pta, co pan Jandik kvuli zrizeni zastavek ucinil, jak se s Horostarostou domluvil (ano, to sliboval den pred volbami) a obcana opravdu zajima, co se v tom jako DELA.

Jak pan Jandik odpovi na toto:

Subject: ROPID - Trvalé zřízení nové zastávky "Horoměřice, Švejkova" na lince 355 od 02.11.2014

Dobrý den,

v příloze zasílám nový jízdní řád linky Pražské integrované dopravy (PID) 355 s platností od neděle 2. listopadu 2014. Na lince dochází k následující trvalé změně:
· zřizuje se zastávka „Horoměřice, Švejkova“ - obousměrně na silnici III/2403 (ul. Revoluční), v blízkosti křižovatky s ulicí Švejkova, v nově vybudovaných zastávkových zálivech; zastávka je na znamení

Časové polohy spojů se nemění.

Se srdečným pozdravem

Tomáš NEDVÍDEK

referent silniční a městské dopravy
odbor projektování - oddělení příměstské dopravy

tel.: +420 234 704 528
e-mail.: nedvidek@ropid.cz

ROPID
Rytířská 10/406 | 110 00 Praha 1

tel.: +420 234 704 511
fax: +420 224 229 423
e-mail: ropid@ropid.cz

Web: www.ropid.cz
Nebo se snad obcan ma ptat sotva plnoleteho, ktery si vzal dopravu v ODS na starost? Co tedy bude se zastavkami? Jak je mozne, ze v Horo jsou dalsi zastavky, v Roztokach se o tom NIKDE nepise, nemluvi, v Roztokach evidentne NIC nelze a Horomerice maji dalsi zastavky? Proc i u linka 355 nejsou vybudovane prave zastavky u LIDLU a ve Svejkove jsou?
Snazi se roztocky predstavitel sakra spolecne s Horo tento problem vyresit nebo jsou to jen sliby davane den pred volbami?
Jako fakt uz obcany neštvěte a jasne napiste, co delate a pokud nedelate NIC, tak to aspon priznejte!

:(

Odpovodet se jiz zadny zastupce mesta ani nesnazi, vysvetleni se obcan nedocka.

Jak pokracuji (zacala vubec?) spolecna jednani o doprave s ostatnimi obcemi, tak jak nam pred volbami sliboval pan Jandik i pan Jakob, se obcan nedopatra.

Dobrý den, neustále se tu

Dobrý den,
neustále se tu odkazujete na mě, tak pevně doufám, že jste zaregistroval, že se po volbách lecos změnilo :-)

Chcete-li znát můj názor, pak zastávku u Lídlu nechť si vybuduje Lídl na své náklady. My podporujeme roztocké obchody. Před volabami jsem psal, že jsme připravení vyvolat jednání s okolními obcemi ve věci dopravy do Prahy - nikoliv dopravy do Lídlu - to je věcí každého jednoho občana a Lídlu - nikoliv města.

S pozdravem,

Roman Jandík

Pane Jandiku,

shrneme fakta:

Pred volbami jste na FB napsal, ze jste DOMLUVEN s Horostarostou o otazce dopravy, o tom, ze budete postupovat spolecne.

Chtelo by to zapatrat v historii, citace z 9.10:
jsem domluvený se starostou Horoměřic, že po volbách budeme postupovat společně ve věci dopravy na P6. Je kolony také trápí. Den před volbami nemá smysl nic výmýšlet, protože starostka P6 už nekandiduje, takže je nutné vyčkat. Každopádně to není tak, že bychom na dopravu rezignovali, i když v této věci nutno přiznat taháme za kratší konec.

Mozna tedy budete muset JAXI vysvetlit, co myslite tim, postupovat spolecene ve veci dopravy na P6. Praha 6 je Suchdol, kam tenhle bus zajizdi. Jak je tedy mozne, ze obcane Horo se nemohou dopravit od Lidlu na Prahu6? Jak je mozne, ze obcan Roztok nemuze jet ze Suchdola pres zastavku u Lidlu az na Solniky?

Pochopite uz konecne, ze casto obcany nezajima vubec nakupovani v LIDLU, ale ze zajima, jak se maji do teto oblasti dopravit? Boha jeho, to, ze tam stoji Lidl, je bonus navic. KRUHAK u Lidlu je dulezity bod, kde se krizi (v pripade kruhaku asi toci :) ) nekolik silnic - spojnic mezi okolnimi obcemi.
Jako kdy uz nekdo pochopi, ze fakt nejde o supermarket, ale o to konkretni misto? Kdyz tam bude vystavena zastavka, tak to obcanum ulehci dopravu mezi Horo a R, mezi Horo a treba VP, mezi ... doplnte si sami. Kazdej normalni obcan to chape. Je mi jedno, ze je tam zrovna LIDL a ze mne pan Jandik uz pred cca pulrokem nařkl, ze delam reklamu Lidlu (neni to pravda).
Az bude vybudovana zastavka u Lidlu (a ze jednou bude), tak se bude nejak jmenovat a nebudeme mluvit o zastavce u Lidlu, ale o te "(nazev) zastavky".
Zatim je to misto u Lidlu, takze ji tak bezny obcan rika.

MMCH naopak jdou mestem Roztoky jiz famy, ze nektere osoby z vedeni mesta jsou podporovany Albertem a Tescem (cili tim, co podporuje pan Jandik), aby vystavbu zastavky na kruhaci u Lidlu zamerne zdrzovaly. Ja zatim stale verim, ze to jsou pouhe famy a ne zadny umysl, ze je to jen pohodlnost, lenost a neznalost cele situace domluvit se s okolnimi obcemi na spolecnem postupu.

Ma snad jiz mesto vypracovanou studii, kolik lidi by rado v blizkosti kruhace vystupovalo a nastupovalo? Ci to ma ropid? Dela na tom vubec nekdo?

Odpovi vubec nekdy nekdo beznym obcanum??

Vážený pane, jsem rád, že

Vážený pane,
jsem rád, že jste si dal tu práci a našel můj vousatý komentář, který se ale týkal úplně něčeho jiného a sice kolon v Podbabě, které vznikly po zavedení pruhu po autobusy. V této věci se určitě vedení města angažovat má. Zastávku u Lídlu v Horoměřicích řešíte pouze Vy. Žádný jiný podnět jsem nezaznamenal.

Ještě jednou opakuji, že podle mého názoru to není problém našeho města, které zajišťuje základní dopravní obslužnost - zejména ve směru na Prahu.

Pěkný den, Roman Jandík

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.