Jaký by měl být ODRAZ?

Milí čtenáři,

výjimečně na tomto místě nenacházíte úvodní slova odpovědného redaktora, tak jak bývá zvykem v každém Odrazu. Prostor pro redakční úvodník jsem si pro tentokrát vypůjčila já, abych vás za redakční radu požádala o spolupráci a vaše názory, které jsou pro přípravu Odrazu nezbytné.

Odraz má ambice být časopisem všech občanů Roztok a Žalova. To se lehce řekne, ale mnohem hůř dělá. Aby časopis své poslání naplňoval, potřebuje redakční rada a odpovědný redaktor zpětnou vazbu od vás - čtenářů Odrazu, tedy od obyvatel Roztok a Žalova, ať už se jedná o starousedlíky, kteří tvoří již několikátou generaci, či ty, kdo se do rozrůstajících se Roztok přistěhovali v posledních několika letech. Jaké informace v časopise očekáváte a hledáte? Co si v něm čtete nejraději? Co vám v časopise chybí nebo je naopak podle vás zbytečné?

O podobné anketě, která by dala základ pro práci redakční rady v podobě relevantních a hodnotných informací, jsem přemýšlela již dříve, ale teprve článek pana Šefra „Velké otazníky nad Odrazem aneb popelnici v ústrety“ v minulém Odrazu posunul redakční radu od myšlenek k činům. Článek pana Šefra měl být zřejmě zamyšlením nad obsahem Odrazu, ale je, bohužel, pouze jednou z mnoha útočných polemik, o které není v Odrazu nouze.

Roztoky mohou být hrdé na to, že jejich časopis je skutečně otevřenou platformou, na níž mohou diskutovat všichni, bez ohledu na to, kdo právě tvoří koalici a kdo opozici. Díky tomu se v rubrice Polemiky a komentáře objevuje řada zajímavých názorů a konstruktivní kritiky. Bohužel ale také mnoho nepodložených a vykonstruovaných osobních útoků. A tak si občas říkám, zda je česká komunální politika na takto otevřenou platformu dostatečně vyzrálá...

Odraz se neskládá pouze z polemik, má řadu dalších pravidelných rubrik a materiálů. Každý by si měl v Odrazu najít ty „své“ informace. Aby ale byly vyvážené dle potřeb různých věkových a zájmových skupin obyvatel našeho středočeského městečka, prosíme vás o vyplnění krátkého dotazníku, který najdete na straně 21.

Dotazník můžete vyplnit v papírové podobě, stránku vystřihnout a hodit do schránky s nápisem Odraz na Městském úřadě Roztoky či nechat v podatelně. Nebo jej najdete také v elektronické podobě na www.roztoky.cz

Předem děkujeme za každý váš názor!

Eva Frindtová
předsedkyně RR

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.