Jarní dění na ZUŠ

V březnu jsme navštívili Domov Alzheimer s pestrým programem, v němž vystoupil dětský sbor, sólisté a žáci LDO s velmi zdařilým a seniory kvitovaným masopustním vystoupením.

Veronika Škráčková a Filip Šplíchal

Krajské kolo soutěže ZUŠ v oboru komorní hra s převahou dechových nástrojů proběhlo v Kolíně. Jestliže v okresním kole jsme neměli vážnější konkurenci, v krajském kole už to bylo samozřejmě mnohem těžší. Přesto jsme uspěli. Trio zobcových fléten získalo čestné uznání, trio příčných fléten 3. místo, obě žesťová tria 2. místo. Klarinetové trio obsadilo 2. místo a naši nejmenší - klarinetové duo ve složení Veronika Škráčková a Filip Šplíchal 1. místo s postupem do ústředního kola! Všem soutěžícím a pedagogům (Marie Rozsypalová, Hana Šulcová, Bohumír Šlégl, Jiří Fousek) moc gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů při reprezentaci našeho města ve finále v Orlové.

Ovšem to není zdaleka všechno. Souběžně probíhala soutěž v oboru akordeon a akordeonové soubory. Z okresního kola, kterého jsme byli pořadateli, postoupili čtyři sólisté a dva soubory s těmito výsledky: 0. kat. Max Franke 3. místo; IV. kat. Eliška Soperová 2. místo; VIII. kat. Alena Voltrová 2. místo; X. kat. Hana Voltrová 1. místo s postupem do ústředního kola (Plzeň)! V komorní hře obsadil v I. kat. akordeonový kvartet 2. místo a ve IV. kat. akordeonový kvintet rovněž 2. místo. Velká gratulace soutěžícím i jejich pedagožce Monice Fukasové.

Máme radost z individuálních i kolektivních úspěchů našich žáků, tím však naše činnost v tomto školním roce nekončí. V dubnu nás čeká ještě výchovný koncert

pro mateřské školy, festival populární a jiné hudby Roztocký babylon, v květnu Veřejný a Absolventský koncert na zámku a v červnu tradiční Zahradní koncert.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.